• İstanbul25 °C
  • Erzincan27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah'ta Kutlu Yarışma Heyecanı Yaşandı
24 Nisan 2013 Çarşamba 12:33

Kemah'ta Kutlu Yarışma Heyecanı Yaşandı

Kemah'ta Kutlu Yarışma Heyecanı Yaşandı

Kemah İlçe Müftülüğünce Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler arası yarışma yapıldı.

İlkokul öğrencileri arasında “Şiiri Güzel Okuma Yarışması”, ortaokul ve lise öğrencileri arasında ise bilgi yarışması yapıldı. Yarışma öncesi Milli Eğitim Bakanlığı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi müfredatına göre 300 soru ve cevabı ortaokullara, 500 soru ve cevabı da liseye verildi. Okullar kendi ön elemelerini yaptıktan sonra yarışmaların finali 17 Nisan 2013 tarihinde Cevdet Kolak Spor Salonunda yapıldı. Her üç kategoride de büyük heyecanın yaşandığı tatlı rekabette, ilkokullar arası şiir okuma yarışmasında Necatibey İlkokulu’ndan Esma DAĞAŞAN birinci, YBO’dan Ezel Ekin KAZANDIRMAK ikinci, Necatibey İlkokulu’ndan Taha GÜRSOY ise üçüncü oldu.

 

         Ortaokul öğrencileri arasında yapılan bilgi yarışmasında ise birinciliği Necatibey Ortaokulu’ndan Hatun VAROL, ikinciliği YBO’dan Bahar ATAŞ, üçüncülüğü ise Necatibey Ortaokulundan Melike ÖZBİLİR aldı.

 

       Yarışmada birinci olan öğrencileri Kaymakamımız Sayın Hasan ONGU dizüstü bilgisayar ile ödüllendirirken, ikincilere Belediye Başkanımız Sayın Hüsamettin ŞANAL tarafından tablet bilgisayar verildi. Üçüncülerin ödülü olarak ise ilk ve ortaokul öğrencilerine 200 TL, lise öğrencisine ise 250 TL para ödülünü Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mecit SAVAR takdim etti. Yarışma sonunda tüm öğrenciler sahneye davet edildi ve ilçe müftülüğümüzce hazırlanan hediyeler jüri başkanı Erzincan İl Müftü Yardımcısı Sayın Harun ÖZKAN tarafından kendilerine verildi.

 

       Yarışma sonunda Necatibey Ortaokulu öğrencilerinden oluşan yirmibeş kişilik koro sahneye çıktı. Necatibey Ortaokulu Müzik Öğretmeni Bengül KARAMANLI’nın hazırladığı ve yönettiği koro izleyenlerden büyük takdir ve alkış aldı.

 

       Yarışmayı kurum idarecileri, öğrenciler ve çok sayıda davetli izledi. Yarışma katılımcılar ve seyirciler tarafından yoğun ilgi ile takip edildi.

Kaynak: Kemah Kaymakamlığı

Bu haber toplam 1458 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA