• İstanbul29 °C
  • Erzincan27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahta Peyzaj Çalışmaları Devam Ediyor
18 Mayıs 2012 Cuma 00:00

Kemah'ta Peyzaj Çalışmaları Devam Ediyor

MENGÜCEK OĞULLARI DİYARI SANCAK ŞEHRİNDE PEYZAJ ÇALIŞMALARI VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ TEŞEKKÜRLER İŞKUR Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle yaşanabilir bir ilçe olmayı hedefleyen

MENGÜCEK OĞULLARI DİYARI SANCAK ŞEHRİNDE PEYZAJ ÇALIŞMALARI VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ TEŞEKKÜRLER İŞKUR

 Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle yaşanabilir bir ilçe olmayı hedefleyen Kemah Belediyesi; çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Sancak Şehrin ayrıcalıklı özelliklerini ortaya çıkaracaklarını vurgulayan Başkan Şanal; “ Yeşil Kemah projesiyle hedefimiz, hem görünümü hem de havasıyla insanın Canına Can Katan bir ilçe oluşturmaktır.”

  

Kemah'ın çehresini güzelleştiren çalışmalara hız kesmeden devam edileceğini belirten Başkan Şanal; " Kemahlılarla el ele Sancak Şehri hak ettiği noktaya taşıyacağız." dedi.

  İlçemizin her yerinde Kemahlıların daha ferah bir ortamda yaşabilmeleri için İlçe Tarım ve Köy İşleri Müdürlüğü ile birlikte çiçek serası kurduk. Seramızda çok güzel, çeşitli türlerde 22500 adet çiçek yetiştiriyoruz. Yetiştirmiş olduğumuz çiçeklerle Sancak Şehrimizin her yerini çiçekler ile bezeyeceğiz.

 Belediye Başkanımız Hüsamettin ŞANAL; “ Mengücekoğulları Sancak Şehrimiz karların kalkması ile kendini göstermeye başladı. İlçemizde Kültürel değerlerimize nasıl sahip çıkıyorsak, doğal güzelliklerimize de öyle sahip çıkmalı ve bizden sonra ki nesillere doğası ile şirin bir Sancak Şehri hediye etmemiz gerekmektedir. Personellerimize göstermiş oldukları hassasiyetlerinden dolayı her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

 

 İlçemizde baharın gelmesiyle birlikte belediyemiz kapsamlı bahar temizliği çalışmalarına başladı. Sancak şehrimizin baharda çiçekler gibi açması ve gül gibi kokması için bahar temizliği çalışmalarımız bahar şenliği gibi oldu. İşkur ile belediyemiz tarafında 3 aylık işe alınan personelimiz ile Mengücekoğulları diyarı sancak şehri Kemah’ımızı çiçekler ile süsleyeceğiz.

 


Baharın gelmesiyle yeryüzü zemini, parıl parıl parlayan, insanın gözlerini kamaştırıp hayran bırakan bir yeşilliği birdenbire gözlerimizin önüne seriverdi. Güneş artık havada sıkça görülüyor. Ve yeşile bürünmüş, her çeşit çiçeği bağrına basmış yeşil dostu tepelerden oluşuyor her bahar SANCAK ŞEHRİ KEMAH. Yeşilin her tonunu görmek veya CEVİZ AĞACININ gölgesinde, Fırat'ın sesine dalıp en güzel şiirleri yazmanız, en güzel hayalleri dilemeniz için; Sizleri doğa ile tarihin buluşma noktası Sancak Şehri Kemah’a bekliyoruz.

 

Kaynak: Kemah Belediyesi

Bu haber toplam 1255 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA