• İstanbul27 °C
  • Erzincan26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KEMAHTA ŞEHİT OLAN MEHMETÇİKLERİN İSMİ YAŞIYOR
22 Mart 2008 Cumartesi 00:00

KEMAH'TA ŞEHİT OLAN MEHMETÇİKLERİN İSMİ YAŞIYOR

Ülkemizin milli birlik ve beraberliği, toprak ve vatandaşlarımızın korunması adına kanlarını yine bu ülkenin toprağına hediye eden Çanakkale Şehitleri ile tekrar şehitlerimizi ve gazilerimizi

Ülkemizin milli birlik ve beraberliği, toprak ve vatandaşlarımızın korunması adına kanlarını yine bu ülkenin toprağına hediye eden Çanakkale Şehitleri ile tekrar şehitlerimizi ve gazilerimizi hatırlamaya çalışmaktayız.

Bölgemizde de aynı duygu ve düşünceler ile nice insanımız şehadet şerbetini içmiştir.

Yola çıktıları bu kutlu yolculuktan önce ve sonra yalnız olmadıklarını Kemah’ta adlarının yaşatıldığını biliyoruz.

Bu noktada Kemah’ta ve yurdumuzun tüm topraklarında yetkililerin gösterdiği hassasiyet takdire şayandır.

Bu güzel yurdun kahraman insanlarını bu sebep ile tekrar zihinlerde hatırlamak ve aziz hatırlarının nasıl yad edildiği göstermek istedik.

Biz Kemahlım.com olarak bu şehitlerimize okullarımızın, caddelerimizin isimlerini vererek yaşatmamız ve bu okullara isimlerini verirken o okullarda okuyan öğrencilerimizin okudukları okulun ismin kim olduğunun ve ne manaya geldiğinin bilinçlendirilmesi gerektiğini düşünmekteyiz.

Habere konu linkimizde geniş olarak açıklama yapmaktayız.

http://www.kemahlilar.com/sayfala.asp?nereye=oku&id=1028

 

Ancak şehit askerlerimizden birinin ailesi ile yapılan röportaj geride kalanlara verilen çok değerli bir mesaj olduğu için sizinle paylaşıyoruz :

 

 

 

1993 yılında Kemah’ta şehit düşen Afyon ilçemiz nufusuna kayıtlı Şehit Jandarma Er Ercan Kocaçal’ın eşi  Kezban hanımla yapılan bir roportajı ilçemiz yetkililerin dikkatine sunuyor ve ilgilerini bekliyoruz.

 

 

 

Şehitleri için yürekleri yananlar, sadece analar-babalar değil elbette... Terörle savaşın ardında, gözleri yaşlı, binlerce eş ve evlat var.

 

Kezban Kocaçal ve kızı Neriman gibi...
Kezban hanım, şehit Jandarma Er Ercan Kocaçal'ın eşi. İki yıllık vatani göreve uğurladığı eşi, 7 aylık askerken şehit düşen Kezban hanım, şimdi ondan yadigar kalan kızı Neriman'ı en iyi şekilde yetişirmeye çalışıyor.
Şehit Er Ercan da, Kezban hanım da 1973 Afyon doğumlu. 16 yaşındayken evlenmişler. İşte öyküleri:

Benzeri bulunmaz bir insandı

"20 Nisan 1990'da evlendik. Daha çok küçüktük ama eşim çok olgun bir insandı. Evlendikten sonra İzmir'e taşındık. Kayınpederlerimle aynı evde yaşıyorduk. 6 Ekim 1991'de kızımız Neriman doğdu. Beyim çok iyi, eşi benzeri bulunmaz bir insandı. Kızımız 1.5 yaşındaydı askere gittiğinde. Önce Çanakkale'ye, acemi birliğine, daha sonra Erzincan'a gitti. 7 ay olmuştu gideli. Bir gece rüyamda onu ziyarete gittiğimizi ve o hariç tüm birliğinin şehit olduğunu gördüm. Ertesi sabah, 9 Eylül 1993 sabahı, iki jandarma şehit olduğu haberini getirdi. Erzincan'ın Kemah ilçesinde üç arkadaşıyla birlikte mevzi kurmuşlar. Onları gören teröristler . 3 arkadaşıyla girdikleri çatışmada şehit düşürmüşler eşimi."

 

Her türlü zorluğu yenerek eksik de olsa bir düzen kurmuşlar anne, kız. Kezban hanım hem anne hem baba oluyor kızına ve onun hiçbir konuda eksiklik çekmemesi için didiniyor. Bir isteği var; yetkililerden, o da eşi Ercan Kocaçal'ın isminin bir parka veya bir sokağa verilip yaşatılması.

 

 

 

Şehit J.Er Ercan KOCACAL

 

Şehit erimizin babası İzmir şehit aileleri koruma derneği 2. başkanı olarak görev yapmaktadır.

 

Haber : Recep Babacan

Bu haber toplam 876 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA