• İstanbul17 °C
  • Erzincan9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KEMAHTA SRAP ÇALIŞMALARI
07 Kasım 2005 Pazartesi 00:00

KEMAH'TA SRAP ÇALIŞMALARI

ERZİNCAN'IN KEMAH İLÇESİ KAYMAKAMLIĞINCA SOSYAL RİSKİ AZALTMA PROJESİ (SRAP) KAPSAMINDA SÜT SIĞIRCILIĞI, KOYUNCULUK VE AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMASI BAŞLATILDI.ERZİNCAN (İHA) - Kemah Kaymakamı

ERZİNCAN'IN KEMAH İLÇESİ KAYMAKAMLIĞINCA SOSYAL RİSKİ AZALTMA PROJESİ (SRAP) KAPSAMINDA SÜT SIĞIRCILIĞI, KOYUNCULUK VE AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMASI BAŞLATILDI.

ERZİNCAN (İHA) - Kemah Kaymakamı Ali Hamza PEHLİVAN, ilçede son yıllarda artan göçü önlemek amacıyla çeşitli projeler geliştirdiklerini belirterek, "hedefimiz çeşitli projelerle kalkınma hamlesi başlatmaktır" dedi. 16 proje hazırlanarak Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü'ne gönderildiğini ifade eden PEHLİVAN, bunlardan bir koyunculuk, iki arıcılık projesi kabul edilirken, süt sığırcılığı, koyunculuk ve arıcılık projesi şartlı olarak onaylandı.


Diğer projelerle ilgili çalışmalar devam etmekte olup, her proje ortalama 20 aileyi kapsamaktadır. Toplam 400 aile bu projelerden yaralanmış olacak. Yöremizde ekonomik atılımın tarım ve hayvancılık ağırlıklı olması gerektiği bilimsel çalışmalar neticesinde tespit edilmiştir. Bu yöndeki eğitim, bilinçlendirme ve projelendirme çalışmalarımız devam edecektir" diye konuştu.

Türkiye Gazetesi

Bu haber toplam 1555 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA