• İstanbul27 °C
  • Erzincan26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahta Takı Tasarım Kursu Başladı
14 Ocak 2011 Cuma 00:00

Kemah'ta Takı Tasarım Kursu Başladı

SANCAK ŞEHİRDE, KEMAHLI KADINLARTAKI TASARIM KURSUNDA BULUŞUYOR Kemah Belediyemiz, Kemah Halk Eğitim Müdürlüğümüz ve Kemah Sevgi Pınarım Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimiz, kadınlara

SANCAK ŞEHİRDE,

KEMAHLI KADINLAR

TAKI TASARIM KURSUNDA BULUŞUYOR

 

Kemah Belediyemiz, Kemah Halk Eğitim Müdürlüğümüz ve Kemah Sevgi Pınarım Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimiz, kadınlara yönelik olarak ortaklaşa takı tasarım kursu başlatıyor. Kemah Kadınlar Konağında usta öğretici Sevda Dal yönetiminde verilecek kursa kayıtlar devam ediyor. Kemah Sevgi Pınarım Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hatice Şanal; “ Kemahlı kadınlar olarak birlikte öğrenmek, birlikte üretmek, kültürümüzü yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. Tüm hanımlarımızı kursumuza bekliyoruz. ÖĞRENECEĞİZ, ÜRETECEĞİZ VE SERGİLEYECEĞİZ.” dedi.

 

Tarihi, kültürel değerleri ve doğal güzellikleri ile turizm alanında önemli bir potansiyel içinde barındıran Sancak Şehrimizde her geçen gün yeni bir girişim yeni bir gelişme geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor.

 

Bu gelişimde, değişimde, dönüşümde bizde varız diyen Kemahlı Kadınlarımızın kurduğu, Kemah Sevgi Pınarım Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kemah Belediyemiz ve Kemah Halk Eğitim Müdürlüğümüzle ortaklaşa takı tasarım kursu düzenliyor.

 

Kemah Sevgi Pınarım Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hatice Şanal; “ Kadınlarımızın ne istediklerini tek tek dinledik ve bu branşta, dernek hizmet binamızda kurs açmaya karar verdik. Kemah Belediyemiz ve Halk Eğitim Müdürlüğümüzle hareket ettik. Ve takı tasarım kursu 160 saat olarak düzenlendi ve usta öğreticiliğini Kemah Lisesi öğretmenlerimizden ve alanında çok güzel çalışmaları bulunan Sevda Dal yapmasını istedik. O da bizi kırmadı. Şimdiden kursa büyük ilgi var. Öğreneceğiz, üreteceğiz ve sergileyeceğiz.” dedi.  

 

Kemah’ın gelişimine katkıda bulunan tüm hanımlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Başarılı çalışmalara imza atacaklarına canı gönülden inanıyoruz.

 

Kaynak:www.kemah.bel.tr

Bu haber toplam 998 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA