• İstanbul19 °C
  • Erzincan9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahta Tiyatro Şöleni
18 Ocak 2012 Çarşamba 00:00

Kemah'ta Tiyatro Şöleni

 Yapımcı Ahmet KURT’un yönetiminde İzmir Karşıyaka Kültür Evi oyuncularının sahnelediği “Çiçekler Solmasın” ve “Çanakkale Geçilmez” adlı tiyatro oyunları 12.01.2012 tarihinde

 

Yapımcı Ahmet KURT’un yönetiminde İzmir Karşıyaka Kültür Evi oyuncularının sahnelediği “Çiçekler Solmasın” ve “Çanakkale Geçilmez” adlı tiyatro oyunları 12.01.2012 tarihinde Kemah Meslek Yüksekokulu salonunda öğrenciler ve Kemah halkının beğenisine sunuldu.

 

        “Çiçekler Solmasın” adlı oyun anasınıfı ile ilköğretim 1. Kademe 1.2.3. Sınıf öğrencileri için sahnelendi, beğeni ve coşku ile izlendi.

 

        “Çanakkale Geçilmez” adlı oyun ise iki seans İlköğretim ve ortaöğretim öğrencileri için; bir seans da Kemah halkı için olmak üzere toplam üç kez sahnelendi.

 

         Büyük bir beğeni ve tarih bilinci ile izlenen oyunlar hem öğrencilerimizde hem de Kemah halkında uyandırdığı hassasiyet ile hafızalara kazındı. Ecdadımızla bir kere daha gurur duymamıza vesile olan oyunlar bir yandan Çanakkale ruhunun tekrar yaşanmasını sağlarken bir yandan da millet olarak geçmişte birlik ve beraberlikle üstesinden geldiğimiz zorlukları tekrar hatırlamamızı sağladı. 

 

            Oyun sonunda söz alan Kaymakamımız Hasan ONGU, İzmir Karşıyaka Kültür Evi oyuncularını Kemah’ta misafir etmekten büyük bir memnuniyet duyduklarını belirtti ve her birine tek tek teşekkür etti.        

 

        Ulusal tarihimizde çok önemli bir yere sahip; kahramanları ve kahramanlıkları sonsuza dek yaşayacak olan Çanakkale Savaşlarının bir tiyatro oyunu gerçekliği içinde de olsa en somut halleriyle, sahnemizde canlanmasını sağlayan Karşıyaka Kültür Merkezi Tiyatro Evine, yapımcı yönetmen sayın Ahmet Kurt’a, değerli oyuncularına emekleri ve duyarlılıkları için öğrencilerimiz ve Kemah halkı adına bir kere daha teşekkür ediyoruz.

Kaynak: Kemah Kaymakamlığı

 

 

Bu haber toplam 986 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA