• İstanbul24 °C
  • Erzincan22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemahta Yardıma Muhtaçlara Yardım Eli Uzatılıyor..
02 Mart 2010 Salı 00:00

Kemah'ta Yardıma Muhtaçlara Yardım Eli Uzatılıyor..

 Sosyal belediyecilik anlayışı içinde hareket eden Kemah Belediyesi “ Gönül Köprüsü ” olmaya devam ediyor. Başkan Şanal; “ Bakıma muhtaç yaşlılarımıza; “ evde bakım hizmeti

 

Sosyal belediyecilik anlayışı içinde hareket eden Kemah Belediyesi “ Gönül Köprüsü ” olmaya devam ediyor. Başkan Şanal; “ Bakıma muhtaç yaşlılarımıza; “ evde bakım hizmeti ”götürülüyor, ihtiyaç sahiplerinin tek tek kapısı çalınıyor, hayır sahiplerinin “ gıda yardımı ” düzenli olarak ulaştırılıyor. Kiminin “ evi, çatısı onarılıyor ” bazılarını ise belediyemiz lojmanlarında ki “ kaloriferli dairelere ” yerleştiriyoruz.”

 

Göreve geldiği ilk günden beri Onları yalnız bırakmayan; dertlerini, sıkıntılarını kolayca paylaşabildikleri oğulları yerine koydukları, beraber çay içip sohbet edebildikleri arkadaşları, kardeşleri, ağabeyleri olan, sırlarını bir dostlarına anlatır gibi anlattıkları bir başkanları vardı. Ya da kendi deyimleriyle, güler yüzlü, kibar “Reis Bey’leri”

 

 

Kendilerini kimsenin gelip geçmediği ıssızlıkta unutulmuş hissediyorlardı. Onlara birilerinin “iyilik taşıması, elinden tutup kaldırması ve onları hayatın içine çekmesi” gerekiyordu. Başkan Şanal’a; “ Balık tutmayı öğretmek mi daha iyi balık vermek mi daha iyi? diye sorduk.

 

“ Balık tutmayı öğretme ” adına Kemah Kaymakamlığı ile ortaklaşa birçok projeye imza attıklarını ayrıca Kemah Belediyesi tarafından hazırlanan projelerle AB’in istihdamı artırıcı fonlarına başvurular yaptıkları belirten Başkan Şanal; “ Bir yandan istihdama yönelik projeler hayata geçiyor, bir yandan da ihtiyaç sahiplerini gözetiyoruz. İnsanların acil sıkıntıları, dertlerini ivedi olarak gidermekte gerekiyor. Biz komşusu açken tok yatamayan bir düşüncenin insanlarıyız.

 

Ayrıca, toplumun dezavantajlı kesimlerini ( yaşlılarımızı, özürlülerimizi, yetim ve öksüzlerimizi ) hayatın içine çekmek onlara gerekli maddi ve manevi imkanları sağlamak, bizim için öncelikli hedeflerin başında geliyor. Spor ve oyun alanları,  bilişim ve kültür merkezleri, parklar, yürüyüş alanlarını kısa zamanda halkımızın hizmetine sunacağız.

 

Kiminin gerçekten balık tutmasını öğrenmeye ihtiyacı var, kiminse spora, ilgiye hatta sadece hatırının sorulmasına. Biz insana gereken değeri verdikçe ve ihtiyaçlarını doğru tespit ettikçe, “ Balığın çok olduğu bir coğrafya da” beraberce tutarak, paylaşarak, mutlu ve mesut bir hayat süreriz.

Kaynak: Kemah.bel.tr

Bu haber toplam 868 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA