• İstanbul25 °C
  • Erzincan18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kerer Köyünde Çiftçi Eğitim Toplantısı Yapıldı.
03 Mart 2010 Çarşamba 00:00

Kerer Köyünde Çiftçi Eğitim Toplantısı Yapıldı.

Kemah Kaymakamlığı ve Erzincan Tarım İl Müdürlüğünün müştereken düzenlemiş olduğu çiftçileri bilgilendirme toplantısı 3 Mart 2010 Çarşamba günü gerçekleştirildi. İlçemiz

Kemah Kaymakamlığı ve Erzincan Tarım İl Müdürlüğünün müştereken düzenlemiş olduğu çiftçileri bilgilendirme toplantısı 3 Mart 2010 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

 

İlçemiz Kaymakamı Sayın Gökmen ÇİÇEK’ in iştirak ettiği, Kerer, Cevizli, Doğanbeyli, Özdamar köylerimize yönelik toplantıya Tarım İl Müdürü Ali LEK, Müdür Yardımcısı ile Şube Müdürleri ve İlçe Yazı İşleri Müdürü Halil GÜLTAŞ ile Tarım İlçe Müdürü Kadir KOLAK ve diğer personel katıldılar.

 

Toplantıda tarım, hayvancılık ve arıcılık konularında vatandaşlara bilgi verildi. Çiftçilerimizin karşılaşabilecekleri herhangi bir sorun karşısında kendileriyle irtibata geçilmesi halinde her türlü yardım ve desteği sağlayacaklarını, çiftçilerimizin bu konuda herhangi bir tereddüde düşmemeleri gerektiği belirtildi. Ayrıca Avrupa Birliği Hibe programları çerçevesinde açıklamalar yapılarak bu konuda vatandaşların istekli ve duyarlı olmaları, mutlak surette proje hazırlanması için muhtarlık ve diğer sivil toplum kuruluşlarını harekete geçirmeleri ifade edildi.

 

Vatandaşların gerek Avrupa Birliği Programları ile ilgili gerekse diğer konulardaki soruları Tarım İl Müdürü ve diğer ilgili personel tarafından cevaplandırıldı.

 

Toplantı ile ilgili değerlendirme konuşmasını yapan İlçemiz Kaymakamı Gökmen ÇİÇEK, başta İl Müdürü olmak üzere Müdür Yardımcısı ve diğer personele böyle bir bilgilendirme toplantısına iştirak ederek çiftçilerimize açıklamalarda bulunduklarından dolayı teşekkür etti. Konuşmasında vatandaşların talepleri doğrultusunda Tarım İlçe Müdürlüğünce Kerer, Doğanbeyli ve Özdamar Köylerine birer AB Hibe Programı Projesi hazırlanması talimatını vererek katılımcılara iyi dilekler temennisinde bulundu.

Kaynak : Kemah Kaymakamlığı

Bu haber toplam 930 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA