• İstanbul20 °C
  • Erzincan14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kerer Köyünde Şehitler Adına Ağaçlandırma Kampanyası
22 Eylül 2008 Pazartesi 00:00

Kerer Köyünde Şehitler Adına Ağaçlandırma Kampanyası

KERER KÖYÜ ÇAMPUARI ŞEHİTLİK KORUSU 2008  Kerer Köyünde Ağaçlandırma KampanyasıHızla Devam Ediyor… Kemah ilçemizin nüfus yoğunluğu en yüksek köylerinden Kerer köyünde bulunan

KERER KÖYÜ ÇAMPUARI ŞEHİTLİK KORUSU 2008

 

Kerer Köyünde Ağaçlandırma Kampanyası

Hızla Devam Ediyor…

 

Kemah ilçemizin nüfus yoğunluğu en yüksek köylerinden Kerer köyünde bulunan Çampuarı Meziresinde oluşturulacak olan Çampuarı Şehitlik Korusu için Kemah ve İstanbul’daki Kererliler düzenlenen kampanyaya yoğun ilgi gösterdiler.

Çampuarı Şehitlik Korusu kampanyası kapsamında dikilecek 1000 adet çam fidanının gelecekte bu bölgenin çıplaklığını yeşil bir örtü ile örteceğini bildiren yetkililer,  aynı zamanda bakım ve gelişimi takip edilerek bu bölge mesire ve piknik alanı haline de gelebileceğini söylediler.

Çetin Karacan

Çampuarı Şehitlik Korusu Çamlandırma Projesini yürüten Çetin Karacan ise bu faaliyet ile gelecek nesillerimize en güzel mirası bırakmış olacağız dedi. Kerer Dağlarını yeşillendirme ve bölgenin ekolojik dengesine katkısı olduğuna inandıkları bu projeye tüm Kererli ve Kemahlı hemşerilerimizin desteklerini beklediklerini söyleyen Karacan;  benzeri organizasyonlara da devam edeceklerini bildirdi.


 

Bu haber toplam 1051 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA