• İstanbul8 °C
  • Erzincan11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KOÇKAR KÖYÜNDE BELGE TÖRENİ
00 0000 Salı 00:00

KOÇKAR KÖYÜNDE BELGE TÖRENİ

Kemah Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından 16/01/2006 -17/01/2006 tarihleri arasında açılan “Koyunculuk kursuna iştirak eden 15 bayan 31 erkek 46 kursiyer kursu başarı ile tamamlamıştır.Ayrıca

Kemah Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından 16/01/2006 -17/01/2006 tarihleri arasında açılan “Koyunculuk kursuna iştirak eden 15 bayan 31 erkek 46 kursiyer kursu başarı ile tamamlamıştır.

Ayrıca 20/02/2006 - 24/03/2006 tarihleri arasında açılan Peynircilik kursuna katılan 15 bayan 36 erkek 51 kursiyer kursu başarı ile tamamlamışlardır.

30/03/2006 Perşembe günü Koçkar Köyünde Koyunculuk ve peynircilik kursuna devam eden kursiyerlere belge töreni düzenlenmiştir. Belge törenine İlçe Kaymakamı Ali Hamza PEHLİVAN, Belediye Başkanı Şükrü Balcı, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mevlüt Yıldırım, İl tarım Müdürü Abdülbaki ŞAHİN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Düzenli, Daire amirleri, misafirler ve kursiyerler katılmışlardır.

Törende Halk eğitim Merkezi Müdürü Bülent Tahmas törene iştirak edenlere hoş geldiniz diyerek Halk eğitimi merkezinin çalışmaları hakkında kısa bilgi verdi. Koçkar köyü Muhtarı Yusuf Avcı’yı mikrofona davet etti.Yusuf Avcı bu kursların düzenlenmesinde emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür etti.

Mikrofona İl Tarım Müdürü Abdülbaki Şahin davet edildi. Tarımsal amaçlı kursların üzerinde durdu. Eğitim çalışmalarının insanlara sağladığı katkının önemli olduğunu söyleyerek teşekkür edip sözlerini bitirdi.

İlçe Kaymakamımız Ali Hamza Pehlivan konuşmaya davet edildi. Kaymakam Pehlivan İlçe Planlama kurulu kararlarının hayata geçirilmesi koyunculuk ve Peynircilik kurslarının açılması ile verimliliğin artacağını kursiyerlerin üretim yaparken aldıkları bilgilerin bilinçli olarak uygulama yapmalarına imkan verildiği için memnun olduğunu belirtti. Bu kurslara bayanların katılmasının çok önemli olduğunu ve kendisini memnun ettiğini belirtti.

Kursların açılmasında emeği geçen Milli Eğitim Müdürlüğüne Tarım İl Müdürlüğüne ve Tarım İlçe Müdürlüğüne Halk eğitim Merkezi Müdürlüğüne Köy muhtarlarına ve kursiyerlere teşekkür etti.

Belge törenine geçildi, Belge törenin de İlçe Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan bayan kursiyerlerin belgelerini ve hediyelerini vererek onları kutladı. Garnizon Komutanı Mevlüt Yıldırım, Belediye Başkanı Şükrü Balcı, Tarım İl Müdürü Abdülbaki Şahin belgelerini verdikleri kursiyerleri kutladılar. Belgeleri alan kursiyerler topluca fotoğraf çekildiler.

kaynak:
www.kemah.gov.tr

Bu haber toplam 1568 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA