• İstanbul24 °C
  • Erzincan19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Koçkar ve Yücebelen Yayla Sorunları Çözüldü
07 Haziran 2013 Cuma 11:27

Koçkar ve Yücebelen Yayla Sorunları Çözüldü

Koçkar Köyümüz ile Yücebelen Köyümüz arasında uzun yıllardır yaşanan sınır ihtilafı meselesi karşılıklı hüsnüniyet, mutabakat ve anlayış içerisinde çözüldü.

Koçkar Köyümüz ile Yücebelen Köyümüz arasında uzun yıllardır yaşanan sınır ihtilafı meselesi karşılıklı hüsnüniyet, mutabakat ve anlayış içerisinde çözüldü.

Kemah’ın iki kadîm ve saygın köyü olan Koçkar ve Yücebelen köylerimiz arasında uzun yıllardır üzüntülere ve çeşitli kırgınlıklara sebep olan sınır anlaşmazlığı meselesinin çözümü için Kaymakamımızın riyasetinde köylerimizin ileri gelen feraset sahibi ve tecrübeli büyükleri 5 Haziran Çarşamba günü Munzur Dağı eteklerinde Sohmarik Boğazı girişinde biraraya geldiler. Çok değerli insanlar yetiştirmiş olan bu iki köyümüzün temsilcilerinin de büyük bir aklıselim ve nezaket içinde yaptıkları karşılıklı müzakereler neticesinde anlaşmazlığın giderilebileceği ve iki köyümüzün akîl insanlarının pek çok hususta mutabakata varabilecekleri anlaşılmış oldu. Her iki köyümüzün de huzur ve menfaati için maziye takılıp kalmadan bugüne ve istikbale bakmak gerektiğini idrak etmiş büyüklerimizin attıkları müsbet adımlarla hem sınır ihtilafı hem de her iki köyün müştereken kullandıkları sulama suyu hususu vuzuha kavuştu.

Karşılıklı imzalar ve helalleşme ile neticelenen görüşmelerde sağduyulu tavırlarıyla mühim görevler ifa eden başta her iki muhtarımız Yusuf AVCI ve Mustafa İŞÇAN olmak üzere, köylerimizin değerli büyüklerine Kemah Kaymakamlığı olarak şükranlarımızı sunuyor, alınan bu yeni kararın her iki köyden vatandaşlarımız için hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.

Kaynak Kemah Kaymakamlığı

Bu haber toplam 2363 defa okunmuştur
YORUMLAR
MERA DAVASINA DAİR
ÜSKÜBÜRTLÜ
Senelerdir uzayıp giden bu ihtilafın hitamına sebep olan sabık Kaymakam beye çok teşekkür ederiz.. Adalet yerini bulmuş, mesele geçte olsa gönül rızası ile hallolmuştur.Vesselaaam
24 Ekim 2013 Perşembe 14:28
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA