• İstanbul28 °C
  • Erzincan27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konfederasyon Kurulması İçin Çalışmalar Hızlandı
04 Nisan 2017 Salı 13:01

Konfederasyon Kurulması İçin Çalışmalar Hızlandı

Konfederasyon Kurulması İçin Çalışmalar Hızlandı
İlçe Dernek Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği ev sahipliğinde kahvaltı sofrasında bir araya gelerek, Erzincan Konfederasyonu kurulması çalışmalarına hız verilmesini kararlaştırdı.

 
Kemah, İliç, Tercan, Kemaliye ve Çayırlı Derneklerinin başkan ve yöneticilerinin katıldığı toplantıya, Refahiye, Üzümlü ve Otlukbeli İlçe Dernek Başkanlarının oluşumun içinde olduklarını belirttikleri ve mazeret bildirerek toplantıya katılmadıkları ifade edildi.

 
Çengelköy'de bulunan Kemahlılar Derneği Merkezinde düzenlenen kahvaltıya, İstanbul eski Milletvekili ve Tercan Dernekler Federasyonu Başkanı Rıdvan Budak, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Taş, Kızılay Güngören İlçe Başkanı Atilla Kırali, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, Başkan Vekili Şener Kara, Kemahspor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Cahit Tatar, Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral, Kemaliye Folklor Turizm Gençlik Spor Kulübü Derneği Başkanı Murat Akoğlu, Çayırlı Dernek Başkanı Ercan Boybeyi ve Derneklerin Yöneticileri katıldı.

 
Toplantıya ev sahipliği yapan Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral, toplantıya ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, toplantıların Erzincan'ın birlik beraberliğine önemli katkılar sunacağına inandıklarını belirtti.
 
Başkan Mehmet Oral, konuşmasında Kemahlılar Derneği çalışmaları ve projeleri hakkında da çeşitli bilgiler verdi.

 
Erzincan Konfederasyonu kurulması için oluşturulan Komisyona başkanlık yapan İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Cahit Tatar da konuşmasında, bugüne kadar yağılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, "Birlik beraberliği sağlamak ve kültürümüzü gelecek kuşaklara aktarmak için köylerimiz, ilçelerimiz ve ilimiz dernekleri kurulmuş. Gelinen bu noktada, Erzincan'ın tüm derneklerini bir çatı altında toplayacak bir üst kurula ihtiyaç duyulduğu ortadadır. Birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyaç duyulan bu günlerde, ilçe dernek başkanlarımız bu sorumluluğu üstlenmiştir. Geçtiğimiz ay oluşturulan komisyonumuz, derneklerimizin üst çatısı olacak kurumun tüzüğünü hazırladı. Çalışmalarımızı hızlandırarak, kısa zamanda konfederasyonumuzu kuracağız" dedi.
 
Her ay düzenlenerek, çalışmalar hakkında istişarelerde bulunulan toplantıların 5'incisinin Çayırlı Çevre Köyleri Derneği ev sahipliğinde 29 Nisan 2017 tarihinde yapılması kararlaştırıldı.


 
KEMAHSPOR KULÜBÜNE TEBRİK ZİYARETİ
 
İlçe Dernek Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, toplantı sonrasında İstanbul 1.Amatör Lig'de şampiyon olarak Süper Amatör Lige yükselen İstanbul Kemahspor Tesislerini ziyaret ederek tebriklerini ilettiler.
Kemahspor'un tüm Erzincan'ın gururu olduğunu ve sahip çıkılması gerektiğini belirten ilçe dernek başkanları, tesislerde eğitim gören Kemahspor minikleriyle bir süre sohbet etti ve toplu hatıra fotoğrafı çektirdiler.
 


Ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Kemahspor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş, Kemahspor'un tüm liglerde sadece Kemah'ı değil, Erzincan'ı temsil ettiğini belirterek, tesislerin tüm Erzincanlıların hizmetine açık olduğunu söyledi.
Bu haber toplam 898 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA