• İstanbul19 °C
  • Erzincan9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Köy Bayramlaşmalarını Ziyaret
23 Kasım 2010 Salı 00:00

Köy Bayramlaşmalarını Ziyaret

Kemahlılar Dernek Başkanı Şerafettin Uluturk Kurban Bayramında boş durmayarak  Refahiye ilçe derneği ve  bazı köy derneklerimizin bayramlaşma programına katıldı.Ulutürk ilk olarak

Kemahlılar Dernek Başkanı Şerafettin Uluturk Kurban Bayramında boş durmayarak  Refahiye ilçe derneği ve  bazı köy derneklerimizin bayramlaşma programına katıldı.

Ulutürk ilk olarak Tan köyünün düzenlemiş olduğu etkinliğe Üsküdar Belediye Başkanımız Mustafa Kara ile birlikte katıldı. Tan Köylüleri bu ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.

Başkan Ulutürk bayramın birinci gününden itibaren son gününe kadar ulaşabileceği tüm köy derneklerinin programlarına bizzat  ya da bayram kutlama telgrafları göndererek katıldı.

4 günlük bayram tatilinde mümkün olduğunca dernek proğramlarına katılmaya çalıştığını belirten Dernek Başkanı Ulutürk, derneklerin bayramlaşma programlarının aynı saat dilimi içerisinde olduğunu birine gittiklerinde diğerine gidemediklerinin altını çizdi.

Tan, Dedeoğlu, Hakbilir, Bozoglak, Karadağ, Kardere ve Cevizlik Derneklerinde düzenlenen bayram etkinliklerine katıldı.

Katıldığı derneklerde kürsüden hemşehrilerimizin bayramlarını kutladı.

Bayramın Üçüncü günü Kardere köyünde düzenlenen bayram programına da katılan Ulutürk, konuşmasında birlik ve beraberliğin pekiştiği bu günde dini, örf ve adetleri yaşatmanın ve yerine getirmenin onurunu ve gururunu yaşadıklarını ifade ederek bu güzel ortamda birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti belirtti.

Bütün Kardere köylülerinin bayramını kutladı. Başkan Ulutürk Kardere’nin Kemah’ın en önemli köylerinden biri olduğunu, Kardere’lilelerin yöreye ve bölgelerine çok büyük katkıları bulunduğunu ifade ederek şükranlarını iletti.  

Başkan Ulutürk, konuşmasının ardından Kardere Köyü Dernek Başkanı Yusuf Gündüz’e İstanbul  Kemahlılar Derneği adına, yapmış olduğu maddi ve manevi katkılar ve sergilediği örnek kişiliği nedeniyle bir plaket verdi.

Kaynak: www.kemah.org

Bu haber toplam 1008 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA