• İstanbul19 °C
  • Erzincan9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Köy Okullarımız Modernleştiriliyor
06 Aralık 2010 Pazartesi 00:00

Köy Okullarımız Modernleştiriliyor

KÖY OKULLARIMIZMODERNLEŞTİRİLİYOR               Eski yıllarda yapılmış olan köy okullarımızın yıpranmış hali eğitimin kalitesinin

KÖY OKULLARIMIZ

MODERNLEŞTİRİLİYOR

              Eski yıllarda yapılmış olan köy okullarımızın yıpranmış hali eğitimin kalitesinin düşmesine, ayrıca fırsat eşitsizliğine neden olmakta ve bu okulların lavabolarının kullanışsız durumu öğrencilerimiz için sağlık yönünden olumsuz bir durum meydana getirmekteydi. Ayrıca öğretmenlerimizin yaşadığı alanların kullanışsız durumları da motivasyonlarını olumsuz olarak etkilemekteydi.

             Kaymakamlık olarak köy okullarının modernleştirilmesi ve sağlıklı hale getirilmesi için, hazırlanan proje kapsamında okulların durumları tek tek değerlendirilerek çalışmalar yapılmış, okullarımızın tamamına yakını modern sağlıklı bir yapıya kavuşturulmuştur.

             Bozoğlak Köyü İlköğretim Okulunun çatısı tamamen değiştirilmiş, boya badana işleri yapılarak modern bir görümüm kazandırılmıştır. Okula ait lojmanın zemin kaplamaları ve boya işleri yapılmıştır. Ayrıca okul çevresi ihata duvarı yine Kaymakamlığımız tarafından yaptırılmıştır.

             Mermerli Köyü İlköğretim Okulunun akıtan çatısı onarılarak, iç ve dış cephesinin boya ve badanası yapılmış, kapılar değiştirilerek, tuvaletlerin tesisatları yenilenmiş, ıslak zeminler ve duvarlar fayans kaplanmıştır.

             Eğitime elverişli olmayan Kemeryaka Köyü İlköğretim Okulumuza, iç ve dış bakım onarımı yapılarak modern bir görünüm kazandırılmıştır. Sağlıklı ve daha iyi koşullarda eğitim olanağı sağlanmıştır.

             Doğanbeyli ve Kerer Köyü İlköğretim Okullarımızın da iç ve dış boya badana işleri ile bahçe düzenlemesi yaptırılarak güzel bir görünüme kavuşturulmuştur.

 

Kaynak: www.kemah.gov.tr

Bu haber toplam 1284 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA