• İstanbul20 °C
  • Erzincan13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Köy Siteleri Gelişiyor..
29 Temmuz 2009 Çarşamba 00:00

Köy Siteleri Gelişiyor..

Teknololijik gelişim ve bilişim dünyasının baş döndürücü hızlı yükselişi, yerel ve özel değerlerin kaybına sebep oldu olacak tartışmaları sürerken, birçok hayırlı hizmete de imza

Teknololijik gelişim ve bilişim dünyasının baş döndürücü hızlı yükselişi, yerel ve özel değerlerin kaybına sebep oldu olacak tartışmaları sürerken, birçok hayırlı hizmete de imza atarak farklı anlamlar ile işlevselleşmeye devam ediyor.

Gurbet ile sılayı buluşturan birçok organizasyon yanı sıra internet üzerinden kurulan siteler hiç şüphesiz bu anlamda önemli bir boşluğu dolduruyor. Kenti ile köyü ile hemşerileri ile ilgili birçok ayrıntıya ulaşmak isteyen, zahmetsizce internet üzerinden bu ihtiyacını giderebilmektedir.

Yapımı ve takibi basit görünen yerel siteler; hiç şüphesiz ciddi bir emeğin ve özverinin ürünleridir. Kullanıcıların basit ve hızlıca girebildikleri, memleket özlemlerini giderebildikleri, sıcak ve samimi bir hemşeri ortamı kurabildikleri bu tür sitelerin arka planında yadsınmayacak bir emek ve özveri yatmaktadır.

Kemah ve Köyleri ile ilgili birçok hemşerimiz; internet siteleri ile bu emeklerini özverilerini memleket sevgileri ile insanlarının hizmetine sunmaya devam etmektedirler.

Bu anlamda güncellenen ve farklı hizmetler ile ilklere imza atan sitelerden bazılarını örnek olmaları bakımından inceledik ve sizler ile paylaştık.

 

Yerel siteler içinde bir ilk ile Eriç Köyü sitesi

www.erickoyu.com

Bölgemiz siteleri içinde bir ilke imza attı ve görüntülü sohbet imkânı ile tüm hemşerilerini buluşturdu. Siteyi hazırlayan ve yöneticisi: Abdulhamit Aktürk

 

Görselliği ve içeriği ile başarılı bir başka yerel sitemiz

www.yucebelenkoyu.com

Siteyi yayına hazırlayan ve tasarımını yapan Mustafa Başgöze’nin Erzincan’da Televizyonculuk deneyimi siteye görsel güzellik ve içerik olarak da yansımıştır. Site Yücebelen köylü hemşerileri profesyonelce bir araya getirerek özgün bir hizmete mührünü koymaktadır.

 

Kemah Köyleri siteleri arasında yine bir ilki gerçekleştiren site

www.eskibaglar.net

Köy ve hemşeri soy ağacı çalışması ile Kemah köyleri arasında ilk defa uygulanan bir sistem. Sitede oluşturulan bilgi bankası alanı ile soy ağacı, kan ve mesleki vb gruplar oluşturulmakta. Naci Çiçekci ile Dr.Yılmaz Cebecioğlu'nun hazırladıkları ve üzerinde çalıştıkları sistem Kemah’ın ilklerini yapan köy açısından önem taşımakta ve örnek bir çalışma olarak görülmektedir.

 

Tanıtımlar Devam Edecek..


Bu haber toplam 1653 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA