• İstanbul24 °C
  • Erzincan21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Köy Standları Festivalde Göz Doldurdu
26 Temmuz 2010 Pazartesi 00:00

Köy Standları Festivalde Göz Doldurdu

Bu yıl Kemah Sultanmelik Kültür ve Spor Şenlikleri kapsamında Kaymakamlığımızın öncülüğünde bir ilk daha gerçekleştirildi.            

Bu yıl Kemah Sultanmelik Kültür ve Spor Şenlikleri kapsamında Kaymakamlığımızın öncülüğünde bir ilk daha gerçekleştirildi.

 

            Sporun ödül için bir amaç değil dostluk için bir araç olduğu sloganıyla bundan 33 yıl önce başlatılan, özünde birlik ve beraberlik olan turnuvamızın ve 14 üncüsünü gerçekleştirdiğimiz Kemah Sultanmelik Kültür ve Spor Şenliklerinin İlçemizdeki etkinliklerinde Muratboynu, Doğan, Doğanbeyli, Karadağ, Akbudak, Yücebelen, Mermerli, Sürek, Özdamar, Cevizli, Ayranpınar, Eriç, Ağaçsaray, Bozoğlak, Kardere, Maksutuşağı, Esimli, Dutlu, Şahintepe, Yahşiler, Hakbilir, Gediktepe, Koçkar, Çiğdemli, Kayabaşı, Kutluova, Dikyamaç, Kerer, Seringöze, Dedeoğlu, Kedek, Kemeryaka, Tan ve Akyünlü köylerimiz çarşı merkezinde köylerine has ürünlerini, otantik tarım ve ev aletlerini sergilediler. Ayrıca Kemah Gıda ve Er-Mutlutürk Şarküteri de ilçemze has ürünlerin tanıtımını yaptılar.

 

           Davul zurna ve kızlarımızın halayları ile karşılanan Sayın Ulaştırma Bakanımız Binali YILDIRIM, Valimiz Sayın Abdulkadir DEMİR, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Sayın Orhan BİRDAL, İstanbul Milletvekillerimizden Ahmet TAN ile Sayın İbrahim YİĞİT ve Erzincan Milletvekilimiz Sayın Sabahattin KARAKELLE ve İstanbul Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Mustafa KARA’nın tek tek ziyaret ettiği stantlarda, muhtarlarımızın köylerinin tanıtımı için sergiledikleri ürünlerin yanı sıra, tüm ziyaretçilere tereyağı, bal, peynir, çeşitli tatlılar, börek ve çadırda soğuk ayran ikram edildi.

 

           Stantlar festivalimize ayrı bir renk katarak köylerimizle ilçemizin bağlantısını güçlendirmiş hem de İlçemizin tüm yönleriyle anlatılmasına katkı sağlamıştır. İlk olmasına rağmen çok büyük ilgi gören stantlarımızın geliştirilerek önümüzdeki yıllarda daha da güzel olması yönünde çalışmalar yapılacağını belirten Kaymakamımız Gökmen ÇİÇEK, stantlarımızın kurulmasında emeği geçen kamu görevlilerine ve köy muhtarlarına teşekkür etti.

 

Kaynak: www.kemah.gov.tr

 

Bu haber toplam 1027 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA