• İstanbul24 °C
  • Erzincan22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KUDAKA 81.Yönetim Kurulu Toplantısı Erzincan’da Gerçekleştirildi
16 Kasım 2016 Çarşamba 12:52

KUDAKA 81.Yönetim Kurulu Toplantısı Erzincan’da Gerçekleştirildi

KUDAKA 81.Yönetim Kurulu Toplantısı Erzincan’da Gerçekleştirildi
Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) 81. Yönetim Kurulu Toplantısı, Bayburt Valisi Sayın İsmail Ustaoğlu’nun başkanlığında Erzincan Valimiz Sayın Ali Arslantaş, Erzurum Valisi Sayın Seyfettin Azizoğlu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet Sekmen, Bayburt Belediye Başkanı Sayın Mete Memiş, Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın İbrahim Yumak, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Süleyman Sarak ve yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile Erzincan Valiliği  Mahalli İdareler Birliğine ait Bakır Evi’nde gerçekleştirildi.

Ajans Yönetim Kurulu Başkanlığı, yapılan devir teslim töreni ile 2017 yılı Kasım ayına kadar Erzincan Valimiz Sayın Ali Arslantaş’a devredilirken, Sayın Valimiz, bugüne kadarki hizmetlerinden ötürü Bayburt Valisi Sayın İsmail Ustaoğlu’na teşekkür plaketi hediye etti.

Toplantının açılışında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Bayburt Valisi Sayın İsmail Ustaoğlu; “Bir yıldır Bayburt Valiliğinde bulunan Yönetim Kurulu Başkanlığını, bugünden itibaren Erzincan Valiliğimize ve Sayın Ali Arslantaş Valimize devrediyoruz. Kendilerine şimdiden başarılar diliyor ve 81. Yönetim Kurulu toplantımızı yönetmek üzere kendisine görevi teslim ediyorum.” diye konuştu.

Erzincan Valimiz Sayın Ali Arslantaş ise yaptığı konuşmada ulusal ve uluslararası fonların bölgeye çekilmesi için devam eden ajans çalışmaları kapsamında, 22 Kasım 2016 tarihinde tüm kurum ve kuruluşların desteklerinin anlatılacağı bilgilendirme paneli düzenleneceğini bildirdi.

Sayın Valimiz konuşmasının devamında; “Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu 81. toplantısını gerçekleştirmek için bugün bir aradayız. Kalkınma Ajansımız bölgemizde yerel dinamiklerin hayata geçirilmesi ve bölgenin bir bütün olarak kalkınması adına faaliyetler yürütmektedir. Ajansımız bir taraftan mali destekler aracılığıyla bölgeye katkı sağlarken diğer taraftan sahaya dönük eğitimler, planlama ve strateji çalışmaları yürütmektedir.

Bugünkü 81. Yönetim Kurulu toplantısında; Ajansın son bir ay süresince yaptığı faaliyetler, verilen destekler değerlendirilecek, bölge tanıtımına katkı sağlayacak 2017 EMITT Fuarı hazırlıkları ve gelecekte yapılması planlanan çalışmalar ele alınacaktır. Dilek ve temenniler sunularak bu ayki toplantımızı tamamlamış olacağız.” diye konuştu.

Daha sonra KUDAKA Genel Sekreter Vekili Dr. Mehmet Ali Çakal’ın, ajansın mevcut çalışmaları ve planlanan faaliyetlere ilişkin olarak Yönetim Kurulu üyelerine yaptığı bilgilendirme sunumunun ardından gerçekleştirilen toplantıda; Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA)’nın 2016 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği programı Eylül-Ekim döneminde Erzincan Kavakyolu Belediyesi tarafından Ajansa sunulan “Toprak Su İle Canlanıyor” projesinin ve 2016 yılı Teknik Destek programı Eylül-Ekim dönemi kapsamında Ajansa başvurusu yapılan ve değerlendirme komitesi tarafından başarılı bulunan; Erzurum Valiliği’nin “Kurumsal Kapasite Gelişimi ve Etkili İletişim”, Bayburt Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Öğrenci Koçluğu Eğitimi” ve Erzurum Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Kamuda İhale Süreçleri Eğitimi” projelerinin desteklenmesine karar verildi.

Gerçekleştirilen toplantının ardından yönetim kurulu tarafından Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın 2015 yılı yerel kapasitesinin artırılması mali destek programı kapsamında  “Erzincan Bakırı Evine Dönüyor” projesinin yürütüldüğü Erzincan Valiliği Mahalli İdareler Birliğine ait Bakır Evi’nde bakır işlemesi kursunu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları teslim edilerek, başarılarının devamı dilendi.

Öte yandan Erzincan Valimiz Sayın Ali Arslantaş, kursiyerlerin işlediği bakır işlemeli tepsileri “Erzincan Bakırı Evine Dönüyor” projesine katkı sunan yönetim kurulu mensuplarına hediye etti.
Kaynak: Erzincan Valiliği
 
 
Bu haber toplam 774 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA