• İstanbul20 °C
  • Erzincan14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KUŞAKLARI BULUŞTURAN ETKİNLİK
01 Nisan 2015 Çarşamba 14:21

KUŞAKLARI BULUŞTURAN ETKİNLİK

KUŞAKLARI BULUŞTURAN ETKİNLİK

 

KUŞAKLARI BULUŞTURAN ETKİNLİK

YAŞLILARA SAYGI HAFTASI (18 – 24 Mart)

Ülkemizde her yıl 18–24 Mart tarihleri arası "Yaşlılara Saygı Haftası" olarak kutlanmaktadır.

Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılık dönemi itibar gerektirmektedir bu aynı zamanda bir minnet borcudur. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınmaları gerekir.

  Bir ömrün büyük kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş insanların, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde bakım talep etme hakları vardır. Ailelerinden ve çocuklarından bu hizmeti çeşitli nedenlerle alamayanlara bu hizmet imkânlar ölçüsünde Devletimiz tarafından verilmektedir.

Mustafa Kemal ATATÜRK demiştir ki “Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur.”özlü sözü ; Ayrıca Peygamber Efendimizin (S.A.V.) “ Bir kimse yaşlılarına hürmet ederse  Allah(C.C.)  yaşlandığında ona hürmet edecek kişiler yaratır.”Hadis-i Şerifi yaşlılara ne kadar önem vermemiz gerektiğini bizlere hatırlatmaktadır.

   Bu  hafta  kapsamında  “Kuşakları Buluşturuyoruz.” Sloganıyla   Necatibey  İlkokulu  Müdürü Evren YILMAZ  ve Müdür  Yardımcısı  Özgen  ÖZYURT  önderliğinde  okulumuz öğretmenleri ve öğrencileri Güzel İlçemiz Kemah’ta  bir dizi  ziyaret  gerçekleştirildi.

    Ziyaret ettiğimiz yaşlılar hayat tecrübelerini  bizlere  aktardılar.Ziyaret ettiğimiz yaşlılardan  biri olan Kazım KÜTÜK  dedemiz  “Hayatta hiçbir işinizde  hile yapmayasınız.!” ve  yine  Nurten BİRİCİK  annemiz   “ Bu yaşıma geldim,çalıştım, kimseye muhtaç olmadan çocuklarımı büyüttüm..”diyerek bizlere hayat dersi verdiler.

Haber Kaynak : Evren YILMAZ Necatibey  İlkokulu Müdürü Kemah

 kemahokul201152.jpg

kemahokul201153.jpg

kemahokul201154.jpg

Bu haber toplam 1640 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA