• İstanbul19 °C
  • Erzincan8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kutluova Köyü Derneği Kuruluşu;  Coşkuyla Kutlandı
26 Şubat 2009 Perşembe 00:00

Kutluova Köyü Derneği Kuruluşu; Coşkuyla Kutlandı

Kutluova’lılar derneklerinin kurulmasını, Kartal Şadırvan’da düzenledikleri gecede, gönüllerince eğlenerek kutladılar. Kutluova’nın çiçeği burnunda başkanı ve Kemahlılar Derneği’nde

Kutluova’lılar derneklerinin kurulmasını, Kartal Şadırvan’da düzenledikleri gecede, gönüllerince eğlenerek kutladılar.

 

Kutluova’nın çiçeği burnunda başkanı ve Kemahlılar Derneği’nde Eğitim ve Kültür Sorumlusu Mevlüt Karakurt, açılış konuşmasında’ Değerli komşularımız, Peygamberimiz bir hadisi şeriflerinde;’İki birden, Üç ikiden her zaman daha hayırlıdır.’ Buyurarak birlik olmanın mesajını vermiştir. Ayrıca büyük ozan Pir Sultan Abdal da; Gelin canlar bir olalım/Zalıma kılıç çalalım/Mazlumun hakkın alalım/Tevekkeltü Taallah’ diyerek sorunların üstesinden ancak birlik olarak gelinebileceğini dile getirmiştir. Kutluova köylüleri olarak bizler de bu birliğin en güzel örneklerini vererek yıllarca dostça, kardeşçe yaşadık. Küçüklerimize sevgiyi, büyüklerimize saygıyı birbirimizden hiçbir zaman esirgemedik.

Dernek olarak iki temel amacımız var; Birincisi bayramlaşmalarda, pikniklerde, iyi ve kötü günlerimizde bir araya gelerek aramızdaki tanışmayı ve kaynaşmayı artırıp atalarımızın bıraktıkları mirası koruyup geliştirmek. İkincisi, köyümüzün ihtiyaçlarının giderilmesine devlet desteğini de alarak katkıda bulunmak.

Derneğin gücü sizin gücünüz olacaktır. Derneğimize hep birlikte sahip çıkalım. Buraya kadar gelip bizlere destek olan herkese çok teşekkürler ederim dedi.

Kemahlılar Derneği Başkanı Ekrem Türkkan’da yaptığı konuşmada,’Kutluova Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin düzenlemiş olduğu Kuruluş ve Tanışma yemeğinde ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımla aranızda bulunmanın onur ve gururunu yaşamaktayız. Düzenlemiş olduğunuz bu gecenin ülkemize, ilimize, ilçemize ve köylerimize hayırlı olmasını temenni ederim. Bu büyük metropolde hemşerilerimizin, birlik, beraberlik ve dayanışması adına göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka takdire şayan bir davranış olup, günümüz Türkiye’sinde yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen bu tür dayanışmalar insanlara moral ve motivasyon vermektedir. Büyük fedakârlıklar göstererek, değerli zamanınızdan ve maddi manevi desteklerinizden ötürü tüm Kemahlılar sizlere minnettardır.’Diye konuştu.

Geceye ayrıca,Kemahlılar Derneği Bşk.Yrd. Orhan Şanver, Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası Başkanı Fahri Bozpınar, Akbudak Köyü Dernek Başk.Özgür Elagöz, Dedeoğlu Köyü Dernek Başk.Selehattin Sarıyıldız, Muratboynu Köyü Dernek Başk.Şerafettin Ulutürk, Cevizlik Köyü Dernek Başk. Muammer Hançer, Kerer Köyü Dernek Başkanı Yılmaz Manav, Eriç Köyü Dernek Başk.Feti Bülbül, Kemahlılar Dernek Yön.kurulu üyesi Fahri Gürkan, Maksut Uşağı Köyü Dernek Başk.Yard. Kemal Taner, Yardere Köyü Başk.Yard.Yaşar Alpay ve çok sayıda Kemahlı katıldı.

 

Kartal Folklor Ekibi, Cihan ve Erzincan’ımızın güzel sesli sanatçısı Aynur Güneş türküleriyle geceye katılan misafirleri türküye doyurdu.


 
 


Bizde kemahlim.com ailesi olarak, Kutluova Köyü’ne yeni kurulan derneklerinin hayırlara vesile olmasını diler, uzun yıllar sürecek birlik ve beraberlikler dileriz.    

 

Haber Resim: Mehmet Aydoğmuş

Bu haber toplam 1518 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA