• İstanbul26 °C
  • Erzincan19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kuzu Filminin Galası Erzincan’da Yapılacak
22 Ekim 2014 Çarşamba 11:10

Kuzu Filminin Galası Erzincan’da Yapılacak

Kuzu Filminin Galası Erzincan’da Yapılacak

Haber:Kemal Özdemir

Vali Süleyman Kahraman ünlü Yönetmen Kutluğ Ataman’ın hem kendisi adına hem de Erzincan adına çok önemli bir başarıya imza attığını dile getirerek yaptığı konuşmasında; “Kutluğ ataman beyin yaptığı çalışma hem ülkemiz hem de Erzincan açısından çok önemli bir çalışma. Bu yüzden Kutluğ Bey’i tüm Erzincan adına tebrik ediyorum. Kutluğ Bey’in bu film çalışması ile Erzincan daha çok tanınacak, hem Türkiye hem de dünya çapında. Kutluğ Bey gerçekten de bir Erzincan sevdalısı çünkü Antalya’da ödülü alır almaz ayağının tozuyla Erzincan’a geldi. Bizler Kutluğ bey’e bu filmin galasını Erzincan’da yapar mısınız diye bir soru yöneltecektik fakat kendileri bu konuda hassasiyet göstererek galayı Erzincan’da yapmayı önceden planlamış. Bu yüzden de kendisine ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.  

Erzincan’da olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden ünlü Yönetmen Kutluğ Ataman açıklamasında; “Film yapmak bizim için oldukça zordu çok çalıştık çok emek verdik. Bu sadece bizim için geçerli değil tüm dünyada bu böyledir. Bu zorlukları aşmanın mutluluğunu yaşıyoruz şu anda. 3 yıl boyunca çok zahmetli çalışmalar sonucunda bu başarıyı elde ettik. Bu filmimiz de özellikle Erzincan ve Erzincan kültürü ön planda. Bu film sadece Antalya film festivalinde değil, Almanya’da, Brezilya’da, Amerika’da Moğolistan’da, Kore’de tanıtımları yapıldı, önümüzde ki günlerde ise Hindistan’da yapılacak. Bu filmi izleyenler mutlaka soruyorlar nerede çektiniz neresi burası Türkiye’de böyle yerler var mı diye.

Bu film bir tanıtımdır. Bir reklam filminden çok daha etkili bir tanıtma yoludur. Şimdi elimizde bir mamul var ve biz bunu en iyi şekilde nasıl değerlendirmeliyiz aşamasına giriyoruz. 19 Aralıkta tüm Türkiye’de vizyonda olacak. Buraya gelmemde ki bir amaç da Erzincan’ın desteğini almak. Özellikle iş adamlarımızın desteklerini bekliyoruz. Bu çalışmanın meyvesini herkes yiyecektir bundan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

 Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ünlü Yönetmen Kutluğ Ataman’a günün anısına bakır işlemeli tabak hediye etti. 

Bu haber toplam 1484 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA