• İstanbul22 °C
  • Erzincan20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Oral Ak Parti Kemah Aday Adayı Oldu..
29 Aralık 2008 Pazartesi 00:00

Mehmet Oral Ak Parti Kemah Aday Adayı Oldu..

Mehmet Oral; Kemah’a hizmet yarışında ben de varım dedi. Uzun zamandır aday adaylığı için istişare ve çalışmalarda bulunan Mehmet Oral, Ak Partiden Aday Adayı oldu. Kemah Belediye Başkanlığı

Mehmet Oral; Kemah’a hizmet yarışında ben de varım dedi. Uzun zamandır aday adaylığı için istişare ve çalışmalarda bulunan Mehmet Oral, Ak Partiden Aday Adayı oldu.

Kemah Belediye Başkanlığı Ak Parti Aday adaylığına geçtiğimiz günlerde müracaat eden Mehmet Oral, Kemah için Kemahlılar için Memleketime olan sevgimin diyetini ödemeye hazırım dedi.

Mehmet Oral, Kimdir ve Projeleri nelerdir sizin için görüştük.

“1961 yılında Kemah’ta doğdum. İlk, ortaokul ve lise eğitimimi Kemah’ta tamamladım. Liseyi bitirdikten sonra Kemah’ta ticarete atıldım. Aynı zamanda on bir yıl Kemah Esnaf ve Sanatkârlar Oda Başkanlığı, Esnaf Kefaleti Kooperatifi Başkanlığı ve Üç yıl süreyle T.H.K. şube Başkanlığı yaptım.  Evli ve üç çocuk babasıyım.

Çocuklarımın eğitiminden dolayı İstanbul’a taşınmak zorunda kaldım. İstanbul da kardeşlerimin faaliyet gösterdiği tekstil sektöründe ki firmamızın üretim kısmının yöneticiliğini yapıyorum. Personel sevk ve idaresinde tecrübe kazandım. Üretim ve toptan satış faaliyet konumuz olduğundan çok değişik kesimlerden (Yerli ve Yabancı) insanları tanıma fırsatı buldum.

Kemah’tan uzakta olduğum yıllarda İstanbul da Kemahlılar derneğinde görev alarak Kemah’a hizmet ettim. Kemah’ımızın bütün sorunlarıyla ilgilenerek sosyal etkinliklere katıldım. Kısaca hiçbir zaman Kemah’la ilişkimi kesmedim.

Bugüne kadar edindiğim bilgi, birikim ve tecrübemle doğup büyüdüğüm ilçeme vefa borcumu ödemek için “Adalet ve Kalkınma Partisinden” aday adayı oldum. Kazandığım bu birikimle birleştirici ve bütünleştirici bir rol oynayarak, alacağım görevleri en iyi şekilde yerine getireceğime inanıyorum

Kemah’ı mahalle mahalle, köy köy, taşıyla, toprağıyla, insanıyla tek tek tanırım. Kemah’ın bütün sorunlarını birer birer biliyorum. Yapılması gerekeni de, çareleri de iyi biliyorum. Bu nedenle sorunları çözeceğime inancım tamdır.  İnsanlarımızın bana inanarak, teveccüh göstereceğine inanıyorum.”

PROJELERİM

PEYZAJ

Çarşı ve cami önünün çevre düzenlenmesinin yapılması.

OTOGAR

Şehirlerarası otobüs terminali ve köy minibüslerinin kullanacağı bir otogarın hizmete sunulması

SU

Yenilenen içme suyu hattının su kalitesinin kontrolü ek kaynak teminin sağlanması. Ziraat de kullanılan sulama suyunun kanallarının bakımının yapılması ilave kaynaklardan desteklenmesi yetmediği takdirde Fırat Nehri'nden desteklenmesi.

KONUT

Belediye olarak toplu konut projeleri üreteceğiz. İlçemizde en büyük sorun şu dönemde konut ihtiyacı olarak gözükmektedir. Çalışanlar konut yetersizliğinden her gün Erzincan'a gidip gelmektedir. Bunun sonucunda esnafta bundan büyük zarar görmektedir. Açılacak olan yüksekokul da öğretim görevlileri, personel ve öğrencilerin de bu sorunu yaşayacaklarını görmekteyiz. Belediyeye ait bütün binalar bakım ve onarımı yapılarak halkın hizmetine sunulacaktır.

EĞİTİM

Projelerim arasında en önde gelen ve Kemah'ımıza büyük zararlar veren eğitim sorunu. İlköğretimde ihtiyacı olan bütün çocukların ayakkabı ve kırtasiye ihtiyacı karşılanacaktır. Eğitim seviyesinin yükseltilmesi kursların açılması için destek verilecektir. Üniversiteye hazırlık için Erzincan'a gitmeye gerek kalmadan o dönemdeki bir öğrenci için çok değerli olan zamanı yolda geçirmeyecek. İlçede açılacak olan yüksekokul teşvik etmek ve buraya gelecek öğrencilerin sorunlarını çözmeye çaba gösterilecek.

İhtiyacı olan spor salonu okuma salonları ve sosyal aktivite alanları yaratılacak. Gençlerimize istihdama yönelik olarak halk eğitimle birlikte veya belediye kaynaklarından meslek edindirme kursları düzenlenecek üretime yönlendirilmesi sağlanacaktır.

TURİZM

Öncelikle turiste yönelik mevcut otel ve misafirhanelerin onların taleplerine        cevap verilecek hale getirilmesi gerekmektedir. Gereken hazırlıkları yaparken seyahat acenteleri ile irtibata geçilerek Kemah'ın tur programlarına alınması sağlanacak.   Trekking ( Zorlu Dağ Yürüyüşü ) : Örnek olarak yapılabileceği yerler Kemah Kalesi, Tanasur Vadisi turu, Sohmorik Yaylası turu hem Trekking için hem de fotoğraf çekme meraklılar için ilgi çekici olacaktır .                                                                                                                                          Rafting :  Rafting sporunun yapılabildiği ender yerlerden olan Kemah'ın adını daha da fazla duyurmaya çalışacağız.

Acemoğlu girişinden başlayıp mezbahanın önünde biten rafting sahası kurarak raftingin daha iyi bir ortamda yapılması sağlanacaktır. Ayrıca bunlara alternatif olması için yamaç paraşütü alanının seçilmesi.  Alabalık çiftliğinde turizme yönelik turlarda yemek programına alınması ve kurulacak olan halk pazarında üretilen ürünlerin satılması çevreye ekonomik katkı sağlanması.

Kalenin restorasyonunun hızlandırılması için Kültür ve Turizm Bakanlığıyla temasa geçilerek. Kale dibi ıslah edilecek ve kale ışıklandırılacak. Tarihi eserlerin etrafı temizlenerek halkın gezeceği alanlar

KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ

Oto tamircisi, marangoz, demirci gibi sanayici esnafımızın daha iyi hizmet verebileceği sanayi sitesi hizmete sokulacaktır.

BEYAZ MASA

Siz değerli hemşerilerimizin sorunlarını her an iletebileceği beyaz masa kurulacak buraya dilek ve şikayetlerinizi bildirebileceksiniz. 

HALK GÜNÜ DÜZENLENMESİ

Haftada bir gün halk günü düzenleyerek bizzat halkın sorunlarını dinleyeceğim.

Şehir içinde bulunan tüp depoları için yeni yer tahsis edilerek oraya nakledilecektir.

Spor faaliyetleri teşvik edilecek ve belediye olarak gerekli bütün yardımlar sağlanacaktır.

Piknik alanları açılacak.

İlçemize yeni tuvalet kazandırılacaktır. Şehir çöplüğü için çöp dökme alanı ihdas edilecek.

İlçede yaşlılarımıza hizmet verecek bir huzurevi yapılması sağlanacak.

Cenaze hizmetlerinin tümünü belediyemiz tarafından vereceğiz. Cenaze nakil aracı temin edeceğiz. İlçedeki bütün mezarlıkların bakım, temizlik, çevre düzenlemesini yapacağız. Mezarlıklara ada, parsel sistemi getireceğiz.

Bütün mahallelerde yol, sulama kanalı, kaldırım ve çevre düzenlemesi çalışması yapılacaktır.

Eski evlerin restorasyonu teşvik edilecek bunun içinde ucuz kredi çalışması yapılacaktır.

Ayrıca Avrupa Birliği tarafından teşvik edilecek projeler geliştirilerek bunlar hayata geçirilecektir.

1 - Turizm amaçlı ücretsiz dil kursu.                                                                                                                      

2 - Tarım ekonomistleri tarafından iklime ve toprağa en uygun ürünün iyi bir cinsle yetiştirilmesi, bunun içinde çiftçinin eğitimi.                                                                                                                                 

3 - Organik üretilen sütün işlenmesi yağ, peynir, yoğurt v.s. yapımı için fabrikanın kısmi mali desteği.

4 – Projeler üreterek, AB fonundan destek alarak Kemah’ımızın gelişimine destek olmak.                                                      

SEVGİLİ KEMAHLILAR

Doğduğum büyüdüğüm bu topraklara vefa borcumu ödemek ve bugüne kadar edindiğim bilgi, birikim ve tecrübemi dünya ve hayat görüşüme uygun olan ve de belediyecilik anlayışıyla ülkemizde çok güzel bir örnek olan Adalet ve Kalkınma Partisinden bu göreve talibim.

“Halka Hizmet Hakka Hizmettir”

Kemah'ımıza hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.

Mehmet Oral

Adalet ve Kalkınma Partisi Kemah

Belediye Başkan Aday Adayı

Gsm : 0 542 232 07 43

           0 532 284 95 66

Mail: mehmet.oral@msn.com

Bu haber toplam 2098 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA