• İstanbul24 °C
  • Erzincan19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MERMERLİ KÖYÜNDEKİ AŞUREDE ALEVİ SÜNNİ CAN’LAR BİR ARADA
28 Ocak 2008 Pazartesi 00:00

MERMERLİ KÖYÜNDEKİ AŞUREDE ALEVİ SÜNNİ CAN’LAR BİR ARADA

ERZİNCAN’DA VE MERMERLİ KÖYÜNDEKİ AŞUREDE ALEVİ SÜNNİ CAN’LAR BİR ARADA           İlçemizin en büyük köyü olan Mermerli’de muhtarlık

ERZİNCAN’DA VE MERMERLİ KÖYÜNDEKİ AŞUREDE

 

ALEVİ SÜNNİ CAN’LAR BİR ARADA

 

          İlçemizin en büyük köyü olan Mermerli’de muhtarlık ve köy gençliğimizin tertip ettiği aşure günü programına İlçe Kaymakamımız, İlçe Daire Amirlerimiz ve çok sayıda vatandaşımız iştirak etti. Programda, önce öğle yemeği yendikten sonra aşure ikram edildi. Köy gençlerimiz tarafından okunan Kur’an-ı Kerimin ardından mersiyeler söylenmiş ve günün anlamına dair konuşma da köy sakinlerinden Hürriyet KARAKOÇ tarafından yapılmıştır.

 

 

        Köy muhtarımız Ahmet TUNCEL’in konuşmasının ardından İlçe Kaymakamımız Sayın Eyüp ÇALIŞIR; böylesine güzel ve anlamlı programı tertip edenlere teşekkür ettikten sonra , toplum olarak hepimiz için çok önemli olan bu ayın hem birliğimiz, dirliğimiz ve kardeşliğimize hem de ülke olarak kritik bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde insanlarımızın birbirlerini daha iyi tanıması ve birbirleriyle kucaklaşması için güzel bir vesile olmuştur. Binlerce birimiz, birlikteliğimiz, müştereklerimiz varken birkaç küçük ayrıntıya takılarak ve bunları serlevha yaparak birbirimizi üzmenin, kırmanın çok yanlış ve yersiz olduğunun altını çizen ÇALIŞIR, evet farklılıklarımız vardır fakat bu farklılıklar bizim kültürel zenginliklerimizdir. Farklılıklarımız, itinayla ilmek ilmek itinayla dokunmuş ipekten kültürel atlasımızdır bizim” dedi. Program çerçevesinde, pişirilen yemekler ve aşure bütün köylüye ikram edildi.

 

 

         23 Ocak Çarşamba günü ise Erzincan’da Kemahlılar Derneğinin dernek binasının  önünde düzenlemiş olduğu aşureye; Kaymakamımız, Erzincan Belediye Başkanı, İl Müdürleri, Erzincan’da bulunan Kemahlı esnaflar ve kamu görevlileri ile halktan çok sayıda katılımcıya aşure ikram edildi.

 

Kaynak: www.kemah.gov.tr

Bu haber toplam 1039 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA