• İstanbul16 °C
  • Erzincan27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Müjdeler olsun ey Erzincan!
07 Kasım 2005 Pazartesi 00:00

Müjdeler olsun ey Erzincan!

Erzincan Üniversitesi'nin de içinde yer aldığı 15 İl'e Üniversite Kurulmasına Dair yasa tasarısı Meclis’e sevk edildi.AK Parti Erzincan Milletvekili Tevhit Karakaya, Erzincan Üniversitesi'nin

Erzincan Üniversitesi'nin de içinde yer aldığı 15 İl'e Üniversite Kurulmasına Dair yasa tasarısı Meclis’e sevk edildi.

AK Parti Erzincan Milletvekili Tevhit Karakaya, Erzincan Üniversitesi'nin de içinde yer aldığı 15 İl'e Üniversite Kurulmasına Dair yasa tasarısının (31.10.2005) yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında imzaya açılanarak Meclis’e sevk edildiği müjdesini verdi.

“Erzincan’ın en büyük özlemi, en büyük ukdesi, hayalimiz, “Kızıl Elma”mız Erzincan Üniversitesine çok şükür kavuşuyoruz” diyen Karakaya, AK Parti İktidarı döneminde Erzincan Üniversitesinin kurulması için ne kadar uğraş verdiklerini, ne denli heyecanla, kararlılıkla, şevkle çalıştıkları hatırlatarak; “Allah’a binlerce hamdolsun. Müjdeler olsun Ey Erzincan. Bugün, Erzincan Üniversitesi yasa tasarısı Meclis’e sevk edilmiştir. İnşallah Kurban Bayramı'na varmadan Erzincan Üniversitemize kavuşacak ve Erzincan’da üç yıldır değişen talihi, üç yıldır yenilenen umutları doruğa taşıyacağız. Bir hayali daha gerçeğe dönüşen Erzincan, bir ilim merkezi, bir cazibe merkezi, doğunun parlayan yıldızı olacaktır.” Dedi.

Erzincan Üniversitesi’nin kurulması için uzun yıllardan beri çaba sarf ettiklerini sözlerine ekleyen Karakaya; “Gece gündüz demedik. Erzincan’lımızın ortak özlemi, umudu, hayali, en büyük düşü gerçekleşsin diye, polemiklere kapılmadan, olumsuz ve karamsar söylemlere itibar etmeden, laf üretmeden sadece çalıştık, ve her zaman “Erzincan Üniversitesi mutlaka kurulacak” sözü verdik. İşte bir kez daha sözümüzü tutuyor, yaptığımız işi konuşuyoruz. Sonun sonuna geldik. Kaf dağının ardında gerçekleşmedik hayal bırakmadık. Erzincan Üniversitesi, Erzincan’ımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

AK Parti Hükümetinin uzun zamandır 15 ile yeni üniversite kurulması için çalışmalar yaptığının altını çizen Karakaya, dün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında imzaları tamamlanan yasa tasarısının Meclis’e sevk edildiğini, yasanın Meclis’te Komisyon görüşmelerinden sonra Genel Kurul’da oylanmasının uzun bir süre almayacağını umduklarını ifade ederek, Erzincan Üniversitesinin Kurban Bayramına kadar açılması için yoğun bir çaba içerisinde olacaklarını söyledi.

“Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana Üniversitemize mutlaka kavuşacağımızı hep söyledik, hep ilan ettik” diyen Karakaya, bu gaye ile uzun yıllardan beri unutulan Fen Edebiyat Fakültesini 2003 yılında kurduklarını hatırlattı. Böylece alt yapı kriterleri tamamen hazır hale gelen Erzincan Üniversitesinin, kamuoyunda takdir edilen bir süreç içerisinde beklediğinin altını çizen Karakaya, “Biz inanıyorduk. Sizlerden de inanmanızı istedik. Yüreğimizi koyduk, azmettik ve başardık. Bize bu çifte bayramı yaşatan Allah’ımıza sonsuz şükürler olsun. Erzincan Üniversitesi Erzincan’ımıza hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: Erzincan Gazetesi

Bu haber toplam 866 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA