• İstanbul17 °C
  • Erzincan10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MURAT BAYAT
00 0000 Salı 00:00

MURAT BAYAT

BAYAT Murat ( Ticaret Müdürü)15.10.1965 tarihinde Bağdatiı sülalesinin bir ferdi olarak Boğaziçi Köyü (Vaslı)' nde dünyaya geldim. ilkokulun 3. Sınıfına kadar köyümüz ilkokuluna devam

BAYAT Murat ( Ticaret Müdürü)

15.10.1965 tarihinde Bağdatiı sülalesinin bir ferdi olarak Boğaziçi Köyü (Vaslı)' nde dünyaya geldim. ilkokulun 3. Sınıfına kadar köyümüz ilkokuluna devam ettim. 1973 yılında istanbul'a göç ettik. ilkokulumun kalan 3 senesini Kızıltoprak Melahat Şefizade ilkokulunda tamamladım. O zamanlar her Kemah'lı köy çocuğu gibi ben de okulların tatil olduğu yaz aylarında çayocağında kahveci çırağı olarak iş hayatına atıldım.

1979 yılında Kadıköy Ortaokulu (Okulun ismi daha sonraları Kenan Evren lisesi olarak değiştirilmiştir)'nu 1982 yılında da 50.Yıl Tahran Lisesi'ni tamamladım. Yapılan üniversite giriş sınavlarını kazanarak 1982 yılında istanbul Üniversitesi işletme Fakültesine girdim. Bu arada artık üniversiteli olduğumuz için kahveci Çlraklığından terfi ederek, aile şirketimizde muhasebe vs. işleriyle de meşgulolmaya başladım. Üniversiteyi 1987 yılında bitirerek aynı yıl Eylül ayında ağır-aksak bildiğim ingilizcemi geliştirmek amacıyla kısa bir süreyi hedefleyerek ingiltere'ye gittim. Altı ay olarak hedeflemiş olduğum ingiltere'deki ingilizce öğrenme süresi, çeşitli mesleki kurslara ilaveten Birmingham Üniversitesinde işletme Yönetimi Masteri (MBA)'nl da tamamlayarak iki yıl sürmüştür. 1989 yılı sonlarında Türkiye'ye döner dönmez vatan i görevimi Nato iskenderun Akaryakıt deposunda kısa dönem deniz eri olarak tamamladım.

1991 yılında Faisal Dış Ticaret ve Pazarlama A.Ş.'de ihracat Sorumlusu olarak Profesyonel iş hayatına atıldım. Daha sonra Birleşik Arap Emirliklerine ait büyük bir gruba bağlı Gulf Inport Export Şirketinde Pazarlama Müdürü en son da 1994 Mayıs ayı itibari ile Suudi Arabistan ve Türk işadamlarının kurmuş olduğu yabancı se,rmayeli Türk Suudi Yatırım Holding A.Ş.de Ticaret Müdürü olarak çalışmaktayım. Bu arada çalışma hayatı ile birlikte Marmara Üniversitesi Ortadoğu ve islam Ülkeleri Enstitüsünde iktisat dalında doktora yapmaktayım .

Bu haber toplam 4121 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA