• İstanbul28 °C
  • Erzincan24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
NAZMİ ÇAKMAKTAŞA VEFASIZLIK
18 Nisan 2007 Çarşamba 00:00

NAZMİ ÇAKMAKTAŞ'A VEFASIZLIK

NAZMİ ÇAKMAKTAŞ'A VEFASIZLIK......................................                O bir erzincan sevdalısıydı,       

NAZMİ ÇAKMAKTAŞ'A VEFASIZLIK......................................

       

        O bir erzincan sevdalısıydı,

        O bir Kemah aşıgıydı,

        O bir hemşehri tutkunuydu

                   ve yaşadıgı kısa ömrünü bu tutkularının peşinde geçirdi. Açılışlarımızda dügünlerimizde, sıra gecelerimizde, derneklerimizde, gezilerimizde bizim duygularımızı  muhteşem sesiyle sesiyle dile getirdi hep.Çoğu zaman bila ücret hatta saz ekibinin parasını cebinden ödedi dostlarının işi yarım kalmasın diye. Belki büyük bir şöhret olamadı ama yöremiz insanı için en önemli sanatçılardan biriydi kuşkusuz.

        Dost canlılığı ise zaten tartışılmazdı. Aramızdan ayrılırken zamansız ve acele sevdalarını, umutlarını ve sevdiklerini de çok sevdiği hemşerilere emanet etmişti tabii ki. onun arkasından ağlayanlar, ağıtlar yakanlar üzgün olduklarını ifade edenler ise mutlaka ki samimi bir şekilde duygularını ortaya koymuşlardı.

        Ama ne çare ki insanoğlu unutkandır, acıyı ise daha çabuk unutur ve öyle oldu galiba Nazmi kardeşimizin geride bıraktığı ailesi geçim derdinde bir şeyler yapabilmek için çırpınırken sevenleri Nazmiyle birlikte onları da unuttu.

        Ama onlar geçinmek karınlarını doyurmak hasta kardeşlerini tedavi ettirmek ve tahsil hayatlarını sürdürmek zorundaydılar. Nazmi kardeşimizin metanetli eşi çocuklarını etrafın toplayıp bir büfe açmaya karar verdi ailenin geçimini saglamak üzere ve her işi tamamladı.

        Her iş bitmişti bari dedi Nazminin dostları da burda olsun çünkü O yaşasaydı dostlarını çağırırdı. Nazminin hatırasına tüm çağırabildiği dostları mütevazi büfesinin açılışına çağırdı.

        Açılış günü gelip çattığında hanım kardeşimiz ve çocukları açılışa gelecek dostları beklediler.... beklediler... beklediler

        Sonra gelen birkaç vefakar insanla kendi kendilerine açtılar büfelerini Bismillah deyip geçtiler tezgahın başına yürekleri buruk. içleri daralmışı elbette ama olsun dediler yinede herkesin canı sagolsun kime ne diyebiliriz ki diyerek konuyu unutmaya çalıştılar...

        Evet dostlar yaptığımız şey hiç hoş olmadı kısaca Nazmi Çakmaktaş kardeşimize vefasızlık hatırasına saygısızlık ettik sanırım ki bu bizlere hiç yakışmadı.

        Gün ola harman olmadan bir şey çıkmaz. bugün bana yarın sanadan da bir şey çıkmaz bi iş çıkacaksa eğer demiri tavında dövmek, hatayı telafi etmek gerekir bence.

        Ben bütün Nazmiyi sevenleri cemiyet insanlarını. toplum adamlarını Erzincan. Kemah. Bozoglak ve diger köylülerimizi yolları düştügünde Nazmi Büfeyi bi ziyaret etmelerini öneriyorum.

        O yaşasaydı herbirinizin açılışına gelirdi şimdi onu mahsun bıraktıgımız emanetlerine ugrayıp bir hatır sorma zamanıdır diye düşünüyorum.

        Haydi dostlar Tavukçu Fethibey sok. (Huzur Mağazası Karşı sokağında)Osmanbey - İst. adresinde Nazmi Büfe sizleri bekliyor  gün hatayı telafi etme günüdür gecikmeyin ve kalın saglıcakla.....

 

Haber Yorum:

Hüseyin Çakmaktaş

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 725 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA