• İstanbul20 °C
  • Erzincan14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Necatibey İlkokulu'ndan Fidan Şenliği
02 Mayıs 2015 Cumartesi 12:13

Necatibey İlkokulu'ndan Fidan Şenliği

Necatibey İlkokulu Sultan Melik Türbesi Çevresine Çam Fidanı Dikimi Gerçekleştirdi.

Necatibey İlkokulu  Sultan Melik Türbesi Çevresine Çam Fidanı Dikimi Gerçekleştirdi.

 

             Orman Haftasını okulumuz iki etkinlikle kutladı. Kemah Orman İşletme  Şefi   Sayın Deniz YILMAZ Orman Haftası ile ilgili sunum gösterisi yaptı ve ayrıca öğrencilerimize çeşitli hediyeler dağıttı. Diğer etkinliğimiz ise bir gün sonra  Sultan Melik Türbesi Çevresine yine değerli şefimizin katkılarıyla  fidan dikimi oldu.Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup ÇUKADAR ve Cumhuriyet Savcımız Sayın Hasan ÇETİN fidan dikimine iştirakleriyle bizleri onurlandırdılar.

img-20150429-wa0007-001.jpg

 Ormana ve ağaca hürmet bizim en temel medeniyet değerlerimizdendir. Bizler “Yaş kesen, baş keser.”  ve “Kıyamet koparken dahi bir fidan dikiniz.” düsturuyla hareket eden bir milletiz. Doğduğumuzda içinde sallandığımız beşik ağaçtan, son yolculuktaki tabutta ağaçtandır.

“Yakmadan, kesmeden, çoğaltmalı,

   İnsanlığı sever gibi ağaçları sevmeli.”

img_3973.jpg

  "Her Çocuk Bir Fidandır.” Bu sloganla yola çıkan Okul Müdürümüz Sayın Evren  YILMAZ etkinlik kapsamında yaptığı konuşmada ; Bugün dikeceğimiz bu fidanlar gelecek nesillere bırakacağımız en büyük mirastır. Bu fidanlar öğrencilerimiz gibi ülkemizin doğal güzellikleri ve zenginlik kaynağıdır, biz de öğrencilerimize ağaç sevgisini aşılamak, doğaya karşı bilinçli nesiller yetiştirmek için  böyle bir etkinlik düzenlenmesinde, uygulanmasında yerimizi almaktan gurur duyuyoruz. Bugün burada yapılan bu etkinlik, bu genç fidanların hayatı  boyunca akıllarından çıkmayacak bir anı olarak kalacak, her daim sevgi, saygı ve minnetle yad edecekleri bir an olarak kalacaktır. Bir dikili ağacı olmak deyimini yaşayarak öğrenen bu öğrenciler, yıllar sonra bile diktikleri bu ağaçla övünecekler. Ağaçlara ve doğaya olan davranışlarını geliştirecek daha duyarlı olacak ve her ortamda ağaçları koruyacaklardır.

img_4002.jpg

  Bu ağaç dikimi okulumuz için bir başlangıçtır. Kurum olarak toprağa dikilen her fidanın gelecek nesillere temiz izler bırakacağının altını çizerek, her yıl bu tür etkinliklere devam edeceğiz. Yeşilliği ile göz dolduran ilçemize bir nebze de biz katkıda bulunabildiysek ne mutlu bize.” diye belirtti.

img_4006.jpg

  Ayrıca katkılarından dolayı Kemah Belediye Başkanımız Sayın Osman Kemal ARSLAN’A Kemah ASO ve Öğretmenevi Müdürümüz  Sayın  Orhan ÇUKADAR,Müdür Yardımcıları Sayın Coşkun KÜTÜK ve  Sayın Savaş KİLİT’e teşekkürler..

Haber  : Evren YILMAZ

Necatibey İlkokulu Müdürü

Kemah -Erzincan

img_4070.jpg

Bu haber toplam 1720 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA