• İstanbul17 °C
  • Erzincan10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Neden Kemahta Bir Evim Olmalı
08 Ağustos 2011 Pazartesi 00:00

Neden Kemah'ta Bir Evim Olmalı

KEMAH BELEDİYE BAŞKANI ŞANAL ÇAĞRISINI YİNELEDİ; “ HAYDİ KEMAHLI, BİR TOKİ’DE EN AL, DEĞİŞİME İVME KAT… “Sancak Şehrimiz bir yandan doğal güzellikleri sağlıklı yaşam

KEMAH BELEDİYE BAŞKANI ŞANAL ÇAĞRISINI YİNELEDİ;

 “ HAYDİ KEMAHLI, BİR TOKİ’DE EN AL, DEĞİŞİME İVME KAT… “

Sancak Şehrimiz bir yandan doğal güzellikleri sağlıklı yaşam merkezi olma konumunu sürdürürken bir yandan da eğitimden, sağlık hizmetlerine, yeni iş alanlarından, turizme kadar büyük bir değişim ve dönüşüm içinde. İlçemizin bu gelişimine katkı sağlamak, büyüyüp gelişmesine ivme katmak için TOKİ Kemahlılara büyük bir fırsat sunuyor. Bu projeyle kimi kira öder gibi ev sahibi olacak kimiyse Kemah’ın geleceği için önemli bir yatırım yapmış olacak. Haydi Kemahlılar, Kemah TOKİ sizleri bekliyor.


 


 


NEDEN TOKİ ?

Kemah bir değişim ve dönüşüm içinde. 2009 yılında eğitim öğretim hayatına başlayan Kemah Meslek Yüksek Okulu'muzda şu an 350 öğrencimiz eğitim görüyor. Bu yıl 500 öğrencinin eğitim görmesi öngörülüyor.

Ayrıca Kemahlı iş adamları memleketlerine özellikle tarım ve hayvancılık alanında büyük yatırımlar yapıyorlar. Anadolum Organik, Tazelim Süt Entegre Tesisi, Tan Köyü Kooparatifi'nin yaptığı çalışmalar ayrıca köylerimizde özellikle Özdamar Köyünde Yavuz Peker'in yaptığı ceviz bahçesi bölgede büyük bir canlanmanın habercisi.

Eriç Barajı ( PALMET AŞ ) ve Kemah Barajı ( AK ENERJİ AŞ ) için çalışmalar yapılıyor. Ve aşağıdaki çizimde de göreceğiniz gibi HIZLI TREN Projesi de kısa zamanda Kemah'ta gerçekleşecek. Tarihi ve doğal güzelliklere sahip ilçemizde, Kemah Kalesi arkeolojik kazı çalışmaları bu yaz başladı ve birçok tarihi eser gün yüzüne çıkmaya başladı.

Bunca proje ve çalışmaya rağmen İlçemizde büyük bir konut sıkıntısı var. Öyle ki İlçemizde görev yapan memurlarımızdan bazıları Erzincan'da kalmak zorunda kalıyor. Erzincan ve İlçerinde TOKİ konutlarının şimdi 2. ve 3. etaplarının yapımına başlıyor. Bu noktada ki konut sorumuzu çözeceği için bu projeyi, KEMAH ADINA VE KEMAHLILAR ADINA ÖNEMSİYORUZ.


TOKİ KONUT TİPLERİ VE ÖDEME ŞARTLARI 


3+1 KONUTLAR VE ÖDEME ŞARTLARI


 


3 + 1 TOKİ Konutları için Kemah Ziraat Bankası şubesine bizzat veya vekaleten izin vereceğiniz kişi tarafından ;

- 3+1 Konutlar için 10.000 TL BAŞVURU BEDELİNİ YATIRABİLİRSİNİZ.

KEMAH ZİRAAT BANKASI’nda BAŞVURU VE SATIN ALMA TAAHHÜTNAMESİ doldurulur ve imzalanır.

2+1 KONUTLAR VE ÖDEME ŞARTLARI

2 + 1 TOKİ Konutları için Kemah Ziraat Bankası şubesine bizzat veya vekaleten izin vereceğiniz kişi tarafından ;

- 2+1 Konutlar için 6.000 TL BAŞVURU BEDELİNİ YATIRABİLİRSİNİZ.

KEMAH ZİRAAT BANKASI’nda BAŞVURU VE SATIN ALMA TAAHHÜTNAMESİ doldurulur ve imzalanır.  Kaynak: Kemah Belediyesi
 


Bu haber toplam 1072 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA