• İstanbul25 °C
  • Erzincan27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
NESRİN TİRYAKİOĞLU
00 0000 Salı 00:00

NESRİN TİRYAKİOĞLU

TiRYAKiOGlU Nesrin (Prof. Dr.)1 Kasım 1941 tarihinde, Erenköy'de dünyaya gelen Nesrin TiRYAKiOGlU, Kemah'lı Ağır Ceza Reisi Mustafa Şevki TiRYAKiOGlU ile gene Kemah'lı Tuzcu Hacı Bekir Dedeoğlu'nun

TiRYAKiOGlU Nesrin (Prof. Dr.)

1 Kasım 1941 tarihinde, Erenköy'de dünyaya gelen Nesrin TiRYAKiOGlU, Kemah'lı Ağır Ceza Reisi Mustafa Şevki TiRYAKiOGlU ile gene Kemah'lı Tuzcu Hacı Bekir Dedeoğlu'nun torunu; Ticaret Mahkemesi Başkanlarından Nevres TiRYAKiOGlU ile Aliye Bedia TiRYAKiOGlU'nun kızıdır.

ilk öğrenimini Erenköy ilkokulu, Orta ve Lise öğrenimierini ise Erenköy Kız Lisesi'nde tamamladıktan sonra istanbul Teknik Üniversitesi inşaat Fakültesine girmiş ve 1966 yılında bu fakülteden "Yüksek Mühendis" diploması almıştır. Nesrin TiRYAKiOGlU 1966 yılından 1972 yılına kadar Profilo Holding A.Ş. ve Dsi xıv. Bölge Müdürlüğünde Yüksek Mühendis olarak çalışmış; 1972 yılında istanbul Teknik Üniversitesinde Asistanlık görevine başlamıştır.

1980 yılında "I-Kirişlerin Yerel ve Yanal Burkulması" isimli tezini tamamlayarak inşaat Fakültesinde "Doktor" unvanı almış; gene aynı fakültede 1984 yılında "Yardımcı Doçent", 1990 yılında "Doçent" ve 1996 yılında "Profesör" lüğe yükseltilmiştir. Öğretim üyesi olarak görev yaptığı sürede, istanbul Teknik Üniversitesi'nin yanısıra, istanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi'nde de çeşitli dersler vermiştir. Yurt içinde ve yurt dışında yayınlanmış kitap, makale ve bildirileri vardır

1969 doğumlu Şevki Emre isimli bir oğlu ve 1972 doğumlu Münevver Zeynep isimli bir kızı bulunan Nesrin TiRYAKiOGlU halen istanbul Teknik Üniversitesi inşaat Fakültesi Yapı Ana Bilim Dalı, Çelik Yapılar Çalışma Grubundaki Öğretim Üyeliği görevine devam etmektedir.

Bu haber toplam 3452 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA