• İstanbul24 °C
  • Erzincan19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nevzat Demir EKEVin konuğu oldu
02 Mart 2011 Çarşamba 00:00

Nevzat Demir EKEV'in konuğu oldu

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) Gençlik Platformu, her ayın son Cumartesi günü düzenlediği konferanslara bir yenisini daha ekledi.EKEV Gençlik Platformu tarafından organize edilen konferansın

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) Gençlik Platformu, her ayın son Cumartesi günü düzenlediği konferanslara bir yenisini daha ekledi.

EKEV Gençlik Platformu tarafından organize edilen konferansın bu ay ki konuğu Fırat Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nevzat Demir oldu.

Her zaman yanınızdayız

Konferansın açılış konuşmasını yapan EKEV Başkanı Sadık Ağca, Gençlik Platformu yöneticilerini birlik ve beraberlik içerisinde yürüttükleri çalışmalardan dolayı kutladı.

Öğrencilerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Başkan Ağca, öğrencilerin yapacakları faaliyetlere her zaman destek olacaklarını da belirtti.

Ağca, “bugün vakıftan burs alan öğrenciler olarak sizler, gelecekte bu bayrağı daha da yukarıya taşıyacaksınız” dedi.

Gençlik Platformu’nun başlattığı konferanslar serisinin devam edeceğini de söyleyen EKEV Başkanı Sadık Ağca, katılımından dolayı Dr. Nevzat Demir’e teşekkür etti.

Dünyayı ve Türkiye'yi anlattı

Konferansa konuşmacı olarak katılan Dr. Nevzat Demir, dünyadaki ve Türkiye’de ki ekonomik gelişmelerle ilgili çeşitli bilgiler verdi.

Dünyadaki gelir dağılımını eleştiren Demir, dünya zenginliğinin yüzde 90’nın dünya nüfusun yüzde 10’nun elinde bulunduğunu belirtti.

Demir, özelleştirmeye karşıyım

Özelleştirme karşı olduğunu ifade eden Dr. Nevzat Demir, hayati öneme sahip kurumlarının özelleştirilmemesi gerektiğini söyledi.

Geleceğin Ortadoğu ve Afrika ülkelerinde olduğuna dikkat çeken Demir, “bu ülkelerde iş potansiyeli oldukça yüksek. Yeni yeni gelişiyorlar ve dışa açılıyorlar. Buralarda her alanda iş yapma imkanı var. Bunun değerlendirilmesi gerekmektedir” dedi.

Dünyada kıtlık yaşanacak

Yakın bir zamanda dünyanın kıtlık yaşayacağına dikkat çeken Nevzat Demir, “tarım arazilerinin birleştirilerek ekim yapılması gerekiyor. Anadolu’da boş duran araziler değerlendirilmeli. Bunu sağlamak amacıyla da tersine göçü özendirmeliyiz” diye konuştu.

Erzincanspor'a önce Erzincan sahip çıksın

Erzincanspor ile ilgili düşüncelerini de aktaran Demir, “önce takımın bulunduğu şehirin insanlarının takımlarına sahip çıkması gerekir. Şehir istemedikten sonra bu dışarıdan olacak bir iş değil. Trabzonspor’un bugünkü başarısı, Trabzon halkının birbirine kenetlenerek takıma destek vermesiyle olmuştur. Erzincan’da bu heyecan yok. Erzincan’da yaşayanlar takıma sahip çıkarsa bizde buradan gereken desteği veririz” dedi.

Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Dr. Nevzat Demir, hayatımda fazla televizyon izlemedim. Teknolojik gelişmeler insanlarının tüm zamanını öldürüyor. Onun için teknoloji kullanırken daha dikkatli olmalıyız” şeklinde konuştu.

Konferans soru-cevap bölümünün ardında Erzincanlı Türk Halk Müziği sanatıçısı Arif Kurt’un söylediği türkülerini ardından son buldu.

EKEV Başkanı Sadık Ağca ve ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, konferansa katılımından dolayı Dr. Nevzat Demir’e bir adet Erzincan fotoğrafı takdim ettiler.

Konferansa, Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Sadık Ağca, Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Gülbey Sezgin, Kemahlılar Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk, Kemaliye Dernek Başkanı İbrahim Güner, Adıyamamlı işadamı Kemal Güneş, EKEV ve ERSİAD yöneticileri ile öğrenciler katıldı.

 

Kaynak:www.erzincangazetesi.com

 

Bu haber toplam 1171 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA