• İstanbul17 °C
  • Erzincan9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öğretmenlerimizi saygı ile anıyoruz..
24 Kasım 2009 Salı 00:00

Öğretmenlerimizi saygı ile anıyoruz..

Eğitim ve Öğretim dünyamızın kahramanları, bilgi ve kültürümüzün olmazsa olmaz diyebileceğimiz fedakarları, sevgili ve değerli öğretmenlerimizi andığımız bu günlerde yurdumuzun her

Eğitim ve Öğretim dünyamızın kahramanları, bilgi ve kültürümüzün olmazsa olmaz diyebileceğimiz fedakarları, sevgili ve değerli öğretmenlerimizi andığımız bu günlerde yurdumuzun her köşesinde güneş gibi sıcacık aydınlıklarını insanlarımıza yansıtan vefakar insanlara selam ve saygılarımızı sunuyoruz.

 

Kimi doğup büyüdüğü yerlerden uzakta, kimi ailesinden ayrı, kimi kendi memleketinde kendi insanına amade, hepsi aynı gaye ile.. Memleketimiz insanlarının, gelecek nesillerin, minik evlatlarımızın aydınlık geleceği için çırpınan ve bu uğurda ömürlerini seve seve harcayan Öğretmenlerimize övgüler yetmez..

Kemah Necati Bey İlk Öğretim Okulu’ndan 1970 yılına ait bir fotoğraf ile Öğretmenlerimizi saygı sevgi ve hürmetle tekrar anıyor ve tüm öğretmenlerimize başarılar diliyoruz.

 

 Kemah Necatibey İlköğretim Okulu 1970

(Fotoğraf için Ahmet Palaz Bey'e teşekkür ederiz.)

O yıllarda evladı gibi gördüğü bu karedeki öğrencilerin bazılarının; devletimizin yüksek kademelerinde bürokrat olduğunu, aynı topraklarda belediye başkanı olduğunu, siyasetçi ve işadamı olarak ülkeye hizmet ettiğini, eğitim ve öğretimde uzmanlaşarak üniversitelerde hocalık yaptıklarını, asker veya güvenlik görevlisi olarak vatanını koruduğunu, iyi bir hemşeri olarak memleketini kalkındırmaya çalıştığını belki de o günlerden bilen değerli öğretmenimizin anısına..

 

Eli öpülesi bütün öğretmenlerimizi

saygı ile anıyoruz..

Bu haber toplam 822 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA