• İstanbul24 °C
  • Erzincan22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ordu Tepealan Bld.Bşk.Ata Topraklarını Ziyaret Etti
20 Haziran 2012 Çarşamba 00:00

Ordu Tepealan Bld.Bşk.Ata Topraklarını Ziyaret Etti

ORDU TEPEALAN BELEDİYE BAŞKANI SELAHATİN CİN, ATA TOPRAĞI SANCAK ŞEHRİ KEMAH’I ZİYARET ETTİKemah Osmanoğulları eşrafından, yıllar önce dedeleri Ordu’ya göç eden, genç ve başarılı

ORDU TEPEALAN BELEDİYE BAŞKANI SELAHATİN CİN, ATA TOPRAĞI SANCAK ŞEHRİ KEMAH’I ZİYARET ETTİ

Kemah Osmanoğulları eşrafından, yıllar önce dedeleri Ordu’ya göç eden, genç ve başarılı Ordu Tepealan Belediye Başkanı Selahattin Cin’i misafir ettik. Aslında gurbette de olsa yüreği Kemah sevgisi ile dolu bir Kemahlıya eşlik ettik. İlk olarak Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal ile birlikte Sultan Melik Kümbetlerini ve tarihi mezarları ziyaret eden Başkan Cin, daha sonra bazen tarihi bir yapıda bazen de Kemahlılarla kurduğu hoş sohbetlerde, atalarının izini sürdü. Başkan Şanal; “Kemah’ın yüzünü başarıları ile güldüren, onurlandıran değerli bir hemşehrimizle, Ordu Tepealan Belediye Başkanı Selahattin Cin ile tanışmanın mutlunu yaşıyoruz.”dedi.

Anadolu’nun vatanımız olmasında, bir medeniyet olarak yükselmesinde önemli bir görevler üstlenmiştir Kemah ve Kemahlılar. Belki de adının kendinden büyük olması da ondandır. Anadolu’nun her toprağına göç vermiş, Kemahlılar gittikleri her yerde dürüstlükleri ve başarıları ile tanınmıştır. Vatan sevgileri her şeyin önündedir. Kemah, Çanakkale Şehitliğinde ölümsüzleşen, nice yiğitler yetiştiren bir topraktır. Cumhurbaşkanı, bakanlar, bürokratlar yetiştiren bu bereketli topraklarda, değerli bir hemşehrimiz Ordu Tepealan Belediye Başkanı Selahattin Cin'i misafir ettik..

Kemah tarihi mezarlığını ziyaret eden Ordu Tepealan Belediye Başkanı Selahattin Cin'e, mezarlar hakkında bilgileri Başkan Şanal verdi.

Kemah'ta Atalarının izini süren değerli hemşehrimiz Selahattin Cin, Kemahlılarla sohbet etti. Her sohbet gönül köprümüz pekişti diyen Başkan Cin;" Kemah'ın eşsiz doğal ve tarihi güzellikleri, insanının içtenliği beni çok mutlu etti. Atalarımın toprakları ziyaret etmek, geçmişten aldığım güçle geleceğe daha iyi bakabilmek adına mutluluğumu daha da artırdı. Kardeş ilçemiz Kemah ve değerli Başkanım Hüsamettin Bey ile birlikte olmaya güzel işler yapmaya gayret edeceğiz."dedi.

Ordu Tepealan Belediye Başkanı Selahattin Cin’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyor, memleketi Kemah'ta kendisini, ailesini ve dostlarını ağırlamaktan memnuniyet duyacağımızı belirtiyoruz.

Kaynak: Kemah Belediyesi

Bu haber toplam 1186 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA