• İstanbul17 °C
  • Erzincan10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Radyo Gurbet24 den 563 Aileye Gıda Yardımı
27 Eylül 2009 Pazar 00:00

Radyo Gurbet24 den 563 Aileye Gıda Yardımı

Hayırsever işadamları ile ihtiyaçlı aileler arasında gönül köprüsü kuran Radyo Gurbet24, Radyo yayıncılığının yanı sıra Erzincanlılar arasında dayanışmaya da katkı sunmaya devam

Hayırsever işadamları ile ihtiyaçlı aileler arasında gönül köprüsü kuran Radyo Gurbet24, Radyo yayıncılığının yanı sıra Erzincanlılar arasında dayanışmaya da katkı sunmaya devam ediyor.

Sosyal sorumluluk bilinciyle, Erzincanlılar arasında sevginin dayanışmanın en güzel örneklerini sunan Radyo Gurbet24, geçen yıl olduğu gibi bu yılda İşadamlarının katkılarıyla, ihtiyaçlı ailelere gıda yardımı yaparak, Erzincanlılar arasında gönül köprüsü kurdu.

Veren El, ya da Alan El Olarak, Bu Gönül Kervanına Sende Katıl” sloganıyla çıkılan bu yolda, hayırsever işadamları ile ihtiyaçlı aileler arasında gönül köprüsü kurularak, her geçen gün çığ gibi büyüyen bir “Gönül Kervanı” oluştu.Geçen yıl Ramazan ayı içerisinde, Kemah Turnuvası eski Başkanı Naci Çiçekçi önderliğinde işadamlarının katkılarıyla 216 aileye gıda yardımı yapan Radyo Gurbet24, bu yıl da işadamlarının katkılarıyla 563 ihtiyaçlı aileye gıda yardımında bulundu.

Ramazan ayının başlaması ile birlikte, Fatih, Çengelköy, Şişhane ve Tophane’de bulunan dört ayrı merkezde toplanan erzaklar, Ramazan’ın 11. gününden itibaren ihtiyaçlı ailelere ulaştırmaya başlandı ve Ramazının son haftasında dağıtım tamamlandı.Radyo Gurbet24 Genel Yayın Yönetmeni Sedat Sevim, geçen yıl 216 ihtiyaçlı aileye gıda yardımı yaptıklarını, bu yıl ise 563 aileye gıda yardımı yaptıklarını belirterek, “Geçtiğimiz yıl bir kıvılcım ile yaktığımız sevgi, dostluk ve dayanışma meşalesi bu yıl daha da alevlenerek, gönülleri bir cennet bahçesine çevirdi.

Geçen yıl hayırsever işadamları ile ihtiyaçlı aileler arasında kurduğumuz gönül köprüsü ile “Gönül Kervanı” oluşturduk. Geçen yıl işadamlarımızın katkılarıyla 216 ihtiyaçlı aileye gıda yardımı yaptık, bu sene 500 aileye gıda yardımı yapmayı hedeflemiştik, 563 aile yardım talebinde bulundu ve talepte bulunan tüm hemşehrilerimize çok şükür gıda yardımı yaptık.

Bizlere inanan güvenen, gerek veren el, gerekse alan el olarak gönül Kervanına katılan tüm hemşehrilerime Radyo Gurbet24 ailesi adına teşekkür ediyorum” dedi.Radyo Gurbet24 genel Yayın Koordinatörü Ercan Babacan da, “bereket mağfiret, kurtuluş, yardımlaşma ve dayanışma ayı olan Ramazanda hemşehrilerimiz arasında gönül köprüsü kurduk. Hayırsever işadamlarımızdan aldığımız erzak paketlerini bizzat kendimiz, talepte bulunan ailelerin evlerine kadar giderek takdim ettik. Bu dağıtımlarda bizlere gönüllü olarak destek veren çok sayıda hemşehrimiz var onlara çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bu haber toplam 864 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA