• İstanbul16 °C
  • Erzincan12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Recep Babacan'dan Duygu Yüklü Konferans
26 Şubat 2014 Çarşamba 10:12

Recep Babacan'dan Duygu Yüklü Konferans

Recep Babacan'dan Duygu Yüklü Konferans

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Eğitim-Bir-Sen Denizli 2.Nolu Üniversite Şubesi, Araştırmacı Yazar Recep Babacan’ın konuşmacı olarak katıldığı “Osmanlı Sultanlarında Peygamber Sevgisi” konulu bir Konferans düzenledi.

Gazeteci Yazar Sedat Kaya’nın Koordinatörlüğüyle, Denizli Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda organize edilen ve ilginin büyük olduğu konferansta duygu dolu anlar yaşandı.

Konferansta konuşan Eğitim-Bir-Sen 2.Nolu Üniversite Şube Başkan VekiliHüseyin Yavuz ve Eğitim-Bir-Sen 1.Nolu Şube Başkanı Şükrü Kolukısa, Eğitim-Bir-Sen olarak konferanslara büyük önem verdiklerini ve çeşitli zamanlarda konferanslar düzenlediklerini belirterek, konferansa konuşmacı olarak katılanRecep Babacan’a teşekkür ettiler.

Denizli Milletvekili Bilal Uçar da konuşmasında, Eğitim-Bir-Sen’in güzel çalışmalara imza attığını ve konferansların çok verimli geçtiğini dolayısıyla da önemli bir faaliyet olduğunu ifade etti.

“Osmanlı Sultanlarında Peygamber Sevgisi” konulu Konferansa konuşmacı olarak katılan Araştırmacı Yazar Recep Babacan, slayt gösterisi eşliğinde gerçekleştirdiği sunumunda, 623 yıllık Osmanlı döneminde ve bugün dış mihraklar tarafından oynanan oyunları örneklerle anlatarak, “401 yıl bir Vali ile idare edilen Suriye, 395 yıl bir Vali ile idare edilen Irak ve 365 yıl bir Vali ile idare edilen Mısır da, bugün kan akmaya devam ediyor. Bunda bütün Müslümanların vebali var. Bu kandan hepimiz sorumluyuz” dedi.

Peygamber Efendimizin ‘Mümin Müminden sorumludur’ hadisini hatırlatan Recep Babacan, “Yarın bunun hesabını bize sorduklarında verecek cevabı olmayanların vay haline. Osmanlı Sultanı Osman Gazi, Şeyh Edebalinin odasında Kuran-ı Kerim'e hürmeten ayakta 6 saat 23 dakika beklemiştir. Cenabı Allah, bu 6 saat 23 dakika hürmetine Osmanlı İmparatorluğunun 623 yıl dünya üzerinde hüküm sürmesini nasip etmiştir” dedi.

Yıldırım Beyazıt, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim ve Kanuni Sultan Süleyman hakkında bilgiler veren Babacan, Osmanlı Sultanları’nın birçoğunun da veli olduğunu belirtti.

Araştırmacı Yazar Recep Babacan, Osmanlının son dönemlerinde tahta çıkan Sultan Abdülhamid Han’ın, yaşadığı döneme değinerek, “Abdülhamid Han, Hicaz Demiryolunda raylara keçe döşetmiş ve Amberiye Mescidini yaptırmıştır” dedi.

Konferansın sonunda, Araştırmacı Yazar Recep Babacan’a, Eğitim-Bir-Sen Denizli 2.Nolu Üniversite Şubesi tarafından bir teşekkür plaketi takdim edildi. Babacan’a plaketini, Denizli Milletvekili Bilal Uçar verdi.

Konferansa; Denizli Milletvekili Bilal Uçar, Pamukkale Kaymakamı (Üzümlü eski Kaymakamı) Erdoğan Beypınar, Denizli Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül, Memur-Sen Konfederasyonu Denizli İl Temsilcisi Osman Tavşan, Denizli eski Belediye Başkanı Ali Aygören, Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Güngör, Tarım Denizli İl Müdürü Sezgin Kutlu, Yurt Kur Bölge Müdürü Alaattin Aktaş, Kemahlılar Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk, Başkan Yardımcıları Fahri Gürkan ve Saim Ovayurt, Sitemiz Genel Yayın Yönetmeni Sedat Sevim, Kemahlilar.com Genel yayın Yönetmeni Ercan Babacan ve çok sayıda davetli katıldı.

Araştırmacı-Yazar Recep Babacan, Konferans dolayısıyla geldiği Denizli’de, Kent Deha TV’nin konuğu oldu.

“İmparatorluğun Son Nefesi Sultan Abdülhamid Han” eserinin yazarı Babacan, programda Sultan Abdülhamid Han ile ilgili bir çok bilinmeyen yönlerini anlatarak, izleyenlere doyumsuz bir tarih keyfi yaşattı.

 

 

VALİ ABDÜLKADİR DEMİR’E ZİYARET

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Eğitim-Bir-Sen Denizli 2.Nolu Üniversite Şubesi’nin düzenlediği konferans dolayısıyla Denizli’ye gelen Araştırmacı-YazarRecep Babacan, Kemahlılar Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk, Başkan Yardımcıları Fahri Gürkan ve Saim Ovayurt, Sitemiz Genel Yayın YönetmeniSedat Sevim, Kemahlilar.com Genel yayın Yönetmeni Ercan Babacan, Gazeteci-Yazar Sedat Kaya ve Eğitim-Bir-Sen Denizli 2.Nolu Üniversite Şubesi Yöneticileriyle birlikte, Denizli Valisi (Erzincan eski Valisi) Abdülkadir Demir’i makamında ziyaret etti.

Ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Abdülkadir Demir, Erzincan’da görev yapmaktan her zaman onur duyduğunu belirterek, Erzincanlıları Denizli’de görmekten mutlu olduğunu söyledi ve Recep Babacan’ı başarılarından dolayı kutlayarak, başarılarını daim olması dileğinde bulundu.

Kemahlılar Dernek başkanı Şerafettin Ulutürk de, Erzincanlıların kendisini hiçbir zaman unutmayacağını belirterek, kendisine hizmetlerinden dolayı teşekkür etti ve Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası 2014 sezonu açılışına davet etti.

 

Kaynak: Erzincanlılarınsesi.com

Bu haber toplam 2161 defa okunmuştur
YORUMLAR
Abdülhamid han
Fahriye Ataklı (Toçbirsen)
Araştırmacı yazar Sayın Recep Babacan'ın Denizli'mizde verdiği konferans gösterdi ki toplum olarak tarihi bilgilerden çok eksiğiz.
Bu anlamda ilimizde verilen konferans ve akabinde düzenlenen televizyon programı son derece doyurucu olmuştur. Ancak bu etkinliklerin artarak devam etmesi gereklidir. Araştırmacı Yazar Sayın Recep Babacan'a ilimizde verdiği konferanstan dolayı teşekkür ederiz. Ancak kendisine doyamadığımızı ve yine il ve ilçelerimizde etkinlikler düzenleneceğini iletmek isteriz.
28 Şubat 2014 Cuma 11:47
konferans
Murat Çörekçi
Denizli'mizde gerçekleştirilen bu konferans göstermiştir ki hala Sultan Hamid Han'ın hayranları bu dünya üzerinde yaşamakta. Sultan Hamid Hanı sevenler onun gibi düşünenler var.
Konferansa katıldığımızda şüpheci davranmıştık. Ancak çok başarılı bir konferans oldu. Gözlerimiz dolup dolup boşaldı. Araştırmacı Yazar Recep Babacan'a teşekkür ediyoruz. Bize enfes bir tarih sayfası hazırlamış. Memursen ve Eğitim Birsen'de bize bu harikulade programı hazırladığı için teşekkürlerimizi sunarız.
26 Şubat 2014 Çarşamba 10:27
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA