• İstanbul19 °C
  • Erzincan13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rektör Prof..Dr. Büyükkasap, İntihar Etti..
18 Mart 2010 Perşembe 00:00

Rektör Prof..Dr. Büyükkasap, İntihar Etti..

Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erdoğan Büyükkasap (48) makam odasında intihar etti. Prof.Dr. Büyükkasap’ın makam odasında kablo ile kendisini astığı belirtildi.Kısa zamanda Erzincanlıların

Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erdoğan Büyükkasap (48) makam odasında intihar etti. Prof.Dr. Büyükkasap’ın makam odasında kablo ile kendisini astığı belirtildi.

Kısa zamanda Erzincanlıların büyük sevgisini kazanan Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erdoğan Büyükkasap’ın intihar etmesi, Erzincanlıları derin üzüntüye boğdu.

Erzincan Emniyet Müdürlüğü olay yeri inceleme ekipleri ve çok sayıda ambulans fakülteye geldi.

Geçtiğimiz hafta üniversitede yapı ihalesine fesat karıştırıldığı iddiaları üzerine bir operasyon düzenlenmiş, 3 zanlı tutuklanmıştı.

Bu olay üniversitede ciddi sıkıntıya neden olurken intiharın bu gelişmelerle ilgili olabileceği iddia ediliyor.

Ancak bu operasyonda Prof.Dr. Erdoğan Büyükkasap’a yönelik bir suçlamanın söz konusu olmadığı belirtiliyor.

 

Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap kimdir;

1962 yılında Kastamonu’nun Tosya ilçesinde doğdu. 1983 yılında Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fizik-Matematik Bölümünden mezun oldu.

1983 ile 1986 yılları arasında öğretmenlik yaptı.

1986 yılında araştırma görevlisi olarak göreve başladı. Nükleer Fizik alanında 1988 yılında Yüksek Lisansını, Atom ve Molekül Fiziği alanında 1991 yılında doktorasını tamamladı ve aynı yıl yardımcı doçentlik kadrosuna atandı. 1994 yılında doçent oldu.

1997 yılında İngiltere Leeds Üniversitesi’nde çalışmalarda bulundu. 1999 yılında Profesörlük kadrosuna atandı. Anabilim Dalı ve Bölüm Başkanlıkları yaptı. 2001-2005 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Ağrı Eğitim Fakültesi Dekanlığı görevini yürüttü.

2005 yılında Erzincan Eğitim Fakültesi Dekanlığı görevine atandı ve bu görevini yürütürken 18 Mayıs 2007 tarihinde Erzincan Üniversitesi Rektörlüğüne atandı.

Yabancı Dili İngilizce olup, Nükleer Fizik, Atom ve Molekül Fiziği ve Öğretmen Yetiştirme ve Fizik Eğitimi alanlarında 74’ü yurtdışı olmak üzere toplam 168 yayını bulunan Büyükkasap evli ve iki çocuk babası.

Bu haber toplam 851 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA