• İstanbul26 °C
  • Erzincan19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Renk Kazanan Kadınlar Projesi Kapanış Yemeği Düzenlendi
18 Aralık 2012 Salı 00:00

Renk Kazanan Kadınlar Projesi Kapanış Yemeği Düzenlendi

Mayıs-Temmuz 2012 tarihleri arasında Kemah’ta düzenlenen “RENK KAZANAN KADINLAR” SODES PROJESİ kapanış ve yemek organizasyonu 13 Aralık Perşembe Günü Kültür Merkezinde yapıldı.  Projemizle,

Mayıs-Temmuz 2012 tarihleri arasında Kemah’ta düzenlenen “RENK KAZANAN KADINLAR” SODES PROJESİ kapanış ve yemek organizasyonu 13 Aralık Perşembe Günü Kültür Merkezinde yapıldı.

 

Projemizle, ilçe nüfusunun büyük bir kısmını oluşturan kadınlarımızın sosyal yaşamda daha etkin rol almaları, boş zamanlarını değerlendirmeleri, sürekli evde bulunmanın vermiş olduğu stres ve bunalımı atabilecekleri ve sosyal-kültürel yönden gelişmelerini sağlayabilecekleri step-aerobik kursu açılması ve sonrasında da spor salonunun tüm halkımıza yönelik olarak faaliyete geçirilmesi amaçlandı.

 

 Projemiz 7 ay süreli olup bunun 4-5  ve 6. aylarında toplam 160 saatlik aerobik kursu Erzincan’dan gelen usta öğreticiler tarafından verildi. Bu sayede kadınlarımızın bilinçli spor yapmaları sağlandı. Kursiyer sayımızı projede 20 kişi ile sınırlı tutmamıza rağmen kayıt yaptıran sayısı 32 oldu, hatta katılım zaman zaman 60 kişiye çıktı. Farklı kültürlerden bireylerin yaşadığı ilçemizde bu proje ile toplumsal dayanışma ve bütünleşmenin en azından kadınlar arasında daha da sağlamlaştığı müşahede edildi.

 

           Projemizin başlangıcından bitimine kadar destek ve yardımını esirgemeyen arkadaşlarımızdan Özel İdare Müdürü Uğur SEVİM’e, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü çalışanlarına, Ziraat Mühendisi Sevgi AKÇAY Hanımefendiye, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğü çalışanlarına, Ziraat Mühendisi Bayram MEHTER’e, Kemah Lisesi Müdürü Zihni PERKTAŞ’a ve Müdür Başyardımcısı Hikmet YAZICI’ya, kursların başlangıcından günümüze kadar bizlere yardımcı olan çalışkan salon sorumlusu Temel ÖZBİLİR’e tüm kursiyerler ve tüm Kemahlılar olarak minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Kaynak: Kemah Kaymakamlığı  


  

Bu haber toplam 950 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA