• İstanbul25 °C
  • Erzincan27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sabahattin Karakelle'nin Düşündürücü Kararları Hız Kesmiyor
07 Şubat 2014 Cuma 09:39

Sabahattin Karakelle'nin Düşündürücü Kararları Hız Kesmiyor

Sabahattin Karakelle'nin Düşündürücü Kararları Hız Kesmiyor

Erzincanlıların Sesi (Özel) 

Kemah Belediye Başkan Aday Adaylığı için AK Parti İlçe Başkanlığından istifa eden Hüseyin Koçyiğit’den boşalan AK Parti Kemah İlçe Başkanlığı görevine Divriğili olan Gültekin Baran atandı.

Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle’nin, İlçe ve Beldelerde Belediye Başkan Adayı gösterdiği birçok isme tepkiler dinmezken, Kemah İlçe Başkanlığına getirdiği Gültekin Baran dolayısıyla yeni bir yanlışa daha imza attığı ifade ediliyor.

2011 yılında yapılan AK Parti Kemah İlçe kongresinde, Hüseyin Koçyiğit’e karşı İlçe Başkan Adayı olan Gültekin Baran, sadece 70 oy alırken, Koçyiğit 260 oy almış ve Baran, seçimi büyük bir oy farkıyla kaybetmişti.

Milletvekili Karakelle’nin, AK Parti İlçe Kongresinde büyük bir oy farkıyla seçimi kaybeden Gültekin Baran’ı İlçe Başkanı yapması hayret verici olarak yorumlanıyor.

KARAKELLE’NİN YÜZÜ NEDEN GÜLMÜYOR

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, geçen hafta sonu seçim startını vermek için memleketi Erzincan’a geldi. Erzincan’da zor bir seçim süreci geçiren AK Parti’de bu ziyaret hayati öneme sahipti.

Erzincan Havaalanında başlayan coşkulu bir karşılama ile moraller bir nebzede olsa yerine geldi ama bir kişinin yüzü gün boyunca hiç gülmedi. Bu kişi Erzincanlıların oylarıyla TBMM gönderdiği Erzincan AK Parti MilletvekiliSebahattin Karakelle’ydi.

Karakelle, anlaması ve anlatması çok zor bir ruh halindeydi. Parti içi toplantılarda da, esnaf ziyaretlerinde de yüzü hiç gülmedi.

Sebahattin Karakelle, her ne kadar gölgesinde ezilmekten şikayet etse de, tepkilerden yine Binali Yıldırım sayesinde kurtuldu. Dert dinlemek, çözüm bulmak yine Binali Yıldırım’a düştü. Sitemlerin, şikâyetlerin ardı arkası kesilmedi. İl ve ilçelerden çığ gibi tepki yağıyordu. Binali Yıldırım siyasal ağırlığı ve vatandaşın gösterdiği sonsuz sevgiyle ortamı biraz olsun yumuşattı.

Bu atmosferde yapılan gezi sonunda, Sebahattin Karakelle’nin bir nebze de olsa yaptığı yanlışlardan pay çıkaracağını ve bir kaç olumlu adım atacağını düşünürken O’nun hız kesmeye hiç niyeti yoktu. Karakelle başka bir yanlışa daha imza attı.

AK Parti Kemah Belediye Başkan Adayı Mahmut Cantekin’le seçim sürecinde Kemah’ta aynı yolda yürümeyi kabullenecek insan bulmakta zorlanan Karakelle, yine Kemahlının istemediği, Kemahlı olmayan, Sivas’ın Divriği İlçesi Kesme Köyünden olan Gültekin Baran’a AK Parti Kemah İlçe başkanlığını verdi ya da vermek zorunda kaldı. İyice zor durumda kalan Karakelle yanlış üstüne yanlış yapmaya devam etti.

Ben yaptım oldu mantığıyla devam eden Sebahattin Karakelle ve ekibine, Kemah’ta tepkiler her geçen gün büyümeye devam ediyor. Kendilerinin fikrine hiç değer verilmediğini ifade eden Kemah halkı, dayatmalarla başarının yakalanamayacağını ve Karakelle’nin tavırlarının anlaşılır gibi olmadığını belirttiler.

Milletvekili Sebahattin Karakelle’nin, AK Parti İlçe Başkanlığından istifa ederek, Kemah Belediye Başkanlığına aday adayı olan fakat aday yapılmayan Hüseyin Koçyiğit’i, Belediye Başkan Adayı olan Mahmut Cantekin’in yerine İl Genel Meclis Üyesi adayı yapmak istediği kulislerde konuşuluyor. Hüseyin Koçyiğit’in İl Genel Meclis Üyeliğini kabul etmediği, Karakelle’nin, Koçyiğit’i ikna etmeye çalıştığı sızan bilgiler arasında.
 
 
Bu haber toplam 2778 defa okunmuştur
YORUMLAR
Divriğili de ne demek
İzzettin Keykavus
Divriği ve Kemah kadim Mengücek beyliğinin topraklarıdır. Birin de Gülabibey diğerinde Ulucamii vardır..Halkının çoğu antropolojik olarak akrabadır. Seferberlikte dahi bir çok Kemahlı Divriği de barınmıştır. Divriği de Kemah ta Candır..Her türlü ayrımcılık bitti şimdi de bu mu başladı..Gerek yok..Üstelik Gültekin Baran güzel bir esnaftır..Hayırlı olsun..
18 Şubat 2014 Salı 17:48
Doğru haber
kemahlı
karakelle hayatının en büyük hatasını yapmıştır milletin görüşünü değil kendi mantığına göre hareket ediyor
14 Şubat 2014 Cuma 11:25
Ayıptır
El İnsaf
Bu şekilde haber yapmak sizin habercilik anlayışınıza hiç yakışmamıştır.Kemah'a hizmet etmenin tek şartı Kemah nüfusuna kayıtlı olmak mıdır?Refahiyeli Binali Yıldırım'ın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığında,Kardereli Osman Gür'ün Beyoğlu Belediye Başkan Adaylığında ne işi vardı o zaman?Siz bu mantıkla hareket ederseniz.....
11 Şubat 2014 Salı 14:22
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA