• İstanbul19 °C
  • Erzincan13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şahintepe Köyü Peynir Festivaline Damgasını Vurdu
09 Ağustos 2011 Salı 00:00

Şahintepe Köyü Peynir Festivaline Damgasını Vurdu

Ulalar Belediyesi tarafından 7. Kültür ve Tulum Peyniri Festivali ve 5. Sünnet Şöleni düzenlenen eğlence programı ile gerçekleştirildi. 6'cısı 2007'de düzenlenen festivalde de dereceye giren

Ulalar Belediyesi tarafından 7. Kültür ve Tulum Peyniri Festivali ve 5. Sünnet Şöleni düzenlenen eğlence programı ile gerçekleştirildi. 6'cısı 2007'de düzenlenen festivalde de dereceye giren Evirgen Tulum Peynirleri ve Kemah Yayla Tulum Peynirleri bu yıl 1’nciliği paylaşırken, Kemah Yayla Tulum Peynirleri işletmecilerinden olan İhsan Karakuş ''Peynir Ağası'' şeçildi.


30 Temmuz 2011 Cumartesi günü Ulalar Belediyesi Festival alanında yapılan 7. Ulalar Kültür ve Tulum Peyniri festivaline, CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, Erzincan Valisi Abdülkadir Demir, Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Ulalar Belediye Başkanı Yaşar Kaya, CHP İl Başkanı Çağdaş Baydaş, AKP İl Başkanı Salih Eğinlioğlu, CHP Merkez İlçe Başkanı Mesut Sağır ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Düzenlenen festivalde oluşturulan Komisyon tarafından yarışmaya katılan Tulum Peyniri ödülleri belirlendi. Yapılan değerlendirme sonucunda katılımda bulunan 5 firma 1’nciliğe hak kazanırken, 2007 yılında 6'cısı düzenlenen festivalde de Kemah'ın Şahintepe Köyü eşrafından Ercan Evirgen'in sahibi olduğu Evirgen Tulum Peynirleri 1’nci ve yine Şahintepe Köyü eşrafından İhsan Karakuş'un sahibi olduğu Kemah Yayla Tulum Peynirleri 2’nci olmuştu. Bu yıl başarılarını devam ettiren Kemah Yayla Tulum Peynirleri işletmecilerinden olan İhsan Karakuş ''Peynir Ağası'' şeçildi.

  

 

Dereceye giren peynir üreticilerinin plaketlerinin verilmesinin ardından CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık kısa bir konuşma yaparak, dereceye giren üreticileri kutladı.

Genç kızlardan oluşan Ulalar Belediyesi Halk Oyunları Ekibi tarafından sunulan gösterilerin ardından Festival konserlerle devam etti. Birçok sanatçının yer aldığı konserler öncesinde bir konuşma yapan Ulalar Belediye Başkanı Yaşar Kaya; protokol üyelerine ve davetlilere seslenerek festivallere sahip çıkılmasını ve Erzincan Tulum Peynirlerinin pazarlanmasına yardımcı olmak için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini kaydetti.

Kaynak: www.erdalnas.com

 

 

Bu haber toplam 1558 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA