• İstanbul17 °C
  • Erzincan9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şanaldan Tulum Dönerli Seçim Startı
21 Şubat 2009 Cumartesi 00:00

Şanal'dan Tulum Dönerli Seçim Startı

 Kemah AK Parti Belediye Başkan Adayı Hüsamettin Şanal seçim çalışmalarına start verdi. Esnaf gezilerine başlayan Şanal, seçim çalışmalarını Dünyada bir ilk olan tulum dönerini

 

Kemah AK Parti Belediye Başkan Adayı Hüsamettin Şanal seçim çalışmalarına start verdi. Esnaf gezilerine başlayan Şanal, seçim çalışmalarını Dünyada bir ilk olan tulum dönerini tanıtarak başlattı.

Esnafları tek tek ziyaret eden ve yoğun ilgi ile karşılaşan Hüsamettin Şanal, esnaf ve vatandaşlara Karanfiller dağıttı.

Esnaf gezisi esnasında, çalışanlar sorunlarını dile getirdi. Esnafın sıkıntılarını ve sorunlarına çözüm aramak için esnafla birebir görüştü.

AK Parti Adayı Şanal, Saadet Partisi ve DSP’yi de ziyaret ederek, rakiplerine başarı dileğinde bulundu.

Hüsamettin Şanal, 29 Mart’ta yapılacak yerel seçimin Kemahlılara hayırlı olmasını dileyerek, “Seçime kadar geçecek zamanın da seviyeli ve ilkeli bir seçim atmosferi yaşanmasını temenni ediyorum. Bu seçimin Erzincan halkına hayırlara vesile olmasını diliyorum. Cenabı Allah, kim hayırlı hizmet yapacaksa ona nasip etsin” dedi.

 


PAZARCI ESNAFIN İSTEKLERİ

Her Cuma günleri kurulan halk pazarını da ziyaret eden AK Parti Adayı Hüsamettin Şanal, pazarcı esnafın isteklerini ve sorunlarını dinledi. Pazaryerinde dolaşarak kendini tanıtan Şanal, meyvelerin ve sebzelerin tazeliğine baktı.

Gezi esnasında Pazarcılık yapan Hasan İlter Şanal’dan bazı isteklerini ve Pazaryeri ile ilgili sorunlarını iletti. İlter, “bizim Pazaryerimizin sabit olmasını istiyoruz. Bazı Cuma günleri yerlerimiz değişiyor buda bizim işlerimizi etkiliyor. Kemah’ta sabit bir yer istiyoruz. Ayrıca pazaryerlerimiz de çamurdan geçilmiyor” dedi.

İlter’in sorunlarını dinleyen Şanal, “Kemah’ta Pazaryerini kapalı bir mekân olarak yapacağız. İstanbul’da ki kapalı Pazar alanları gibi modern ve sağlıklı bir ortam oluşturacağız” dedi.

 

KEMAH’IN TULUM DÖNERİNİ TANITTI

Esnaf gezisinin sonunda, seçim bürosunun önünde kurduğu yörenin kendine özgü peyniri olan “Tulum Döneri”ni keserek halka dağıtan Şanal, “Tulum Döneri dünyada bir marka olacak.

Tulum peynirini dünyada ilk olarak “tulum döneri” olarak tanıtacağız. Nasıl Maraş’ın dondurması varsa Kemah’ın da tulum döneri var. Kampanyamızı tulum dönerini tanıtarak başlıyoruz ve dünya’ya Kemah’ın tulum peynirini tanıtacağız, Patentini alarak markalaştıracağız.

Buradan Turizmcilere, tarihicilere, iş adamlarına ve siyasetçilere sesleniyorum, Kemah Tarihiyle, kültürel dokusuyla, Tarımsal ürünleriyle Türkiye’nin bir ilgi yeri olacaktır” dedi.

 

KEMAH PROJELERİ

Ayrıca çalışmaları hakkında bilgi veren Hüsamettin Şanal, “Kemah’ı bilim, kültür, sanat, tarım, ticaret ve turizm merkezi haline getireceğiz. Kemah’ta önemli olan yerel kalkınmayı başlatmaktır.

Belediye çalışanlarının vatandaşa hizmeti esas alan anlayışla çalışacak. Araştırma ve geliştirme, Katılımcı ve halka açık, Çevreci olmak, Kanunları vatandaşların lehine yorumlamak, Çarşı meydanı düzenlenmesi, Ulaşım projeleri, Otobüs terminali, Esnafımıza ekonomik destek projesi, Kapalı ve açık halk pazarı, Sulama kanalları, Fırat kenarında sahil düzenlenmesi, Konut projesi, Sağlık yaşam parkı, Sultan Melik kültür merkezi, Bayanlara ve gençlere özel proje, Turizm ve tarımsal projeler, Tarihi ve kültürel dokunun korunması, Küçük sanayi sitesi, Halk meclisleri oluşturmak ” dedi.

 


TARİHLE İÇ İÇE NARGİLE SALONU

Kemah’tan geçen karasu nehrinin yanında bulunan tarihi yerler ve mağaralar içerisine nargile salonları yapacaklarını belirten Şanal, “Kemah’ta özellikle tarihi ve kültürel değerlerimize ağırlık vereceğiz. Başta Erzincan olmak üzere İstanbul’da ki ve diğer illerimizdeki hemşerilerimizin Kemah’a İlk gelip gördükleri yer Sultanmelik Türbesi ve kalemiz oluyor. Buradaki nehir kenarındaki mağaralarda tarihi dokuya uygun dekorasyonla misafirlerimizi ağırlayacağız. Bu anlamda da birçok değişiklikler olacaktır” dedi.

 

Haber: Alpaslan KANMAZ

Kaynak: www.erzincanlilarinsesi.com

Bu haber toplam 977 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA