• İstanbul30 °C
  • Erzincan28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sancak Şehri Kemah Geleceğini Konuşuyor
12 Aralık 2009 Cumartesi 00:00

Sancak Şehri Kemah Geleceğini Konuşuyor

Kemah’ın geleceği ile ilgili yapılacak olan yatırımların planlanması, değerlendirilmesi ve girişimcilere vizyon sunulması adına,15.12.2009 Salı günü Erzincan Valimiz Sayın Abdulkadir Demir’in

Kemah’ın geleceği ile ilgili yapılacak olan yatırımların planlanması,

değerlendirilmesi ve girişimcilere vizyon sunulması adına,

15.12.2009 Salı günü Erzincan Valimiz Sayın Abdulkadir Demir’in öncülüğünde ,Kemah Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonunda

saat 09.30'da

Kemah 1. Kalkınma ve İstişare Toplantısı düzenlenecektir.

 

 

Erzincan Valimiz Sayın Abdulkadir Demir’in önderliğinde yapılacak olan 1’nci Kemah Kalkınma ve İstişare Toplantısı’nın önemini vurgulayan Başkan Şanal, 15 Aralık Salı günü tüm Kemahlıları toplantıya davet etti.

 

Burası Selçukluların Sancak Beyliği, Kemah…

 

Burası Anadolu’nun aydınlığa kavuşmasında, en büyük kale…

 

Sultan Melikler, Sultan Ahmetler, Yavuz Sultan Selimler, Kanuniler geçmiş bu coğrafyadan…

 

Bir yandan saldırılara karşı siper etmiş kendini bir yandan da asırlarca akılları, kalpleri ve vicdanları aydınlatan parlak bir ışık kaynağı olmuş, KEMAH…

 

Kervansaraylar kurulmuş, kümbetler yapılmış, kadim kalenin kucağında… Geçtiği her yere bereket taşıyan Fırat burada hayat bulmuş.

 

Gelelim Günümüze;

 

Bize düşen en büyük görev; Kemah’ın; her bir taşında biriktirdikleri yaşanmışlıkları ve doğal güzelliklerini korumak, gelecek nesillere taşımaktır. Bu düşüncelerle çıktığımız yolda, diyoruz ki; hem yeniden hayat bulmamız hem de kalkınmamız için; KEMAH BİR TURİZM MERKEZİ OLMALIDIR.

 

Gelin tarihi yapılarımıza sahip çıkalım, gelin misafirlerimizi ağırlayacağımız mekanları birlikte oluşturalım, gelin tarih bilincini özümsemiş gençler yetiştirelim. Gelin, turizmin alt yapısını oluşturalım ve yamaç paraşütüyle Kemah’ta beraber özgürlüğe uçalım.Toprağımızı bilinçli işleyelim, yaylalarımızda hayvanlarımızı yetiştirelim, maharetli ellerde bakır işleyelim, kilim dokuyalım, cevizi, balı, kaymağı, tulum peynirini güler yüzümüze katıp tüm dünyaya sunalım.

 

Bunlar hayal değil; değerli Kemahlılar, sivil toplum kuruluşları, belediyemiz, esnafımız, kamu – kurum ve kuruluşlarımız, hepimiz el ele verdiğinde hepsinin tek tek gerçekleşeceğinden şüphem yok.

 

Bu düşüncelerle gerçekleştirilecek olan Kemah 1’nci Kalkınma ve İstişare Toplantısı’ın hayırlara vesile olmasını diliyorum.

 

Tüm hemşerilerimi toplantıya davet ediyorum.  

 

Hüsamettin Şanal

Kemah Belediye Başkanı

Bu haber toplam 870 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA