• İstanbul25 °C
  • Erzincan25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şehrinizi dikkatle izleyin.
13 Ocak 2011 Perşembe 00:00

Şehrinizi dikkatle izleyin.

Refahiye’li Hemşerimiz Erzincan Gazetesi Gn.Yayın Yönetmeni Aydın Çobanoğlu’nun Kemahlılar Derneğinde Yapılan İstişare Toplantısı hakkındaki izlenimlerini yazıya döktüğü köşe yazısını

Refahiye’li Hemşerimiz Erzincan Gazetesi Gn.Yayın Yönetmeni Aydın Çobanoğlu’nun Kemahlılar Derneğinde Yapılan İstişare Toplantısı hakkındaki izlenimlerini yazıya döktüğü köşe yazısını istifadelerinize sunar; sevgili hemşerimiz Aydın Çobanoğlu’na başarılarının devamını dileriz.

 

Terennüm

Pazar, 09 Ocak 2011

Aydın ÇOBANOĞLU

 

Birbirinden değerli eleştiri, takdir ve önerilerini bana ileten dünyanın dört bir tarafındaki hemşehrilerime can-ı gönülden teşekkür ediyorum.
O kadar farklı, o kadar zengin içerikli yazılar alıyorum ki sizlerden, gerçekten mutlu oluyor ve Erzincan’a olan ilginizi yakinen hissediyorum.
Sadece Erzincan ile kalmıyorsunuz, çok uzaklardan ülkenize hasretinizi bir mektup olarak bildiriyorsunuz.
Hicri ve miladi yılı kutlama mesajlarınızı aldık. Buradan Erzincanlılara da iletiyoruz.

İfadelerinizin ortak ve en güçlü vurgusu, Türkiye ve Erzincan’ın selameti. Dolayısıyla da bulundukları coğrafyalarda başarılı işlere imza atması temennisi oldu hep...

Gönderdiğiniz yazılarınızla, gazetemizin sayfaları ve web sitemiz aracılığı ile dünyanın her yerinden bizi dikkatle izlediğinizi anlaştırıyorsunuz. Biz de bu ilginizi ‘sorumluluk’ olarak algılıyor ve elçiliğinizi kabul ediyoruz.
Şimdi size, sizin için takip ettiğim, bir o kadarda önemsediğim bir konuyu işleyeceğim kalan satırlarımda!

Hani diyordum ya devlet vatandaşına ilgisini
artırmalı ve vatandaşını cesaretlendirmeli diye.
İşte bu anlamdaki çalışmalar çerçevesinde Erzincan Valimiz Abdulkadir Demir bu defa da Kemah Derneği’nin organize ettiği Üsküdar’daki programda, İstanbul’daki Kemahlılar ile buluştu.
Kemah Kaymakamı Gökmen Çiçek’te çalışmalarını anlatmak için burada idi. Salon lebaleb Kemahlı dolu ve Kaymakam Çiçek istediği ortamı bulmuşçasına, Kemah’ta yaptığı icraatları kendinden emin ve sade bir dil ile anlatıyordu. Bu özgüveni nereden kaynaklanıyor diye kulak kabarttığımda, ne kadar haklı olduğunu gördüm.

Kemah gerçekten güzel hizmetler alıyordu. Kaymakam, anlatımını etkileyici bir slaytla da destekliyordu.
Dinleyiciler pür-dikkat bu gencecik kaymakamın sunumunu izliyor, belli ki ona daha çok hayranlık ve sevgi duyuyorlardı.

Kemah Kaymakamı Gökmen Çiçek, salona kendini kabul ettirmiş, hemşehrilerinin güvenini elde etmiş ve merakları Kemah’a yöneltmeyi başarmıştı. Ben çok eminim ki oradaki herkes bu yaz tatili için içten içe Kemah programı yapıyorlardı.                                                                                                                    

Kaymakamlık olarak birçok icraat anlattı Sayın Çiçek. Fakat en güzeli neydi biliyor musunuz sevgili okurlarım?

Köylere zanaat ya da sanat taşımış. Kemah ilçemizin Kardere köyünde bulunan genç nüfusu değerlendirmek için oraya bakır işleme atölyesi açmış. Hem Erzincanımızın geleneğini yaşatıyor, hem de köyün gençlerinin gelir elde etmelerini sağlıyor. Biliyorsunuz bakır işlemeciliği Doğu Anadolu’da sadece bize özgü bir sanat ya da zanaattır. Son yıllarda bu işe ilgi çok azalmıştı. Bu bakımdan gerçekten önemli bir icraat olarak ilgimi çekti. Tarihi dokusu zengin olan Serhad Şehri Kemah’ın şimdiye kadar ihmal edilmiş han, hamam, camii ve kalesi silbaştan ilk defa restorasyona tabi tutuluyor.
Meslek Yüksek Okulu’nun artan öğrencilerin barınma ihtiyacına yönelik 200 kişilik yeni bir yurt inşası, köy yollarının asfaltlanması gibi çalışmalarını sivil toplum örgütleri ile işbirliği yaparak geliştirmek istiyor. Devlet vatandaş kaynaşalım diyor kısacası.

Ee gel de takdir etme bu genç, gönlü hizmet dolu, vatandaşını önemseyen adamı.
Valilik, ilçe belediyesi ve halk ile birlikte hareket etmeyi başarının anahtarı olarak görmüş. Başarılarınızdan dolayı sizi alkışlıyoruz Sayın Gökmen Çiçek.

Erzincan tepeden tırnağa şantiye gibi bu
aralar. Şehrinizi dikkatle izleyin.
Çünkü oralar sizin!
Bir taraftan da gözünüz ve kulağınızın Erzurum’daki 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları’nda olduğunu biliyorum.
Ben de bu büyük organizasyonu Erzurum’a giderek yakından takip edeceğim.
Sizin Erzurum’a başarı dileklerinize biz de aynı his ve değerdeki kendi duygularımızı ilave ediyoruz.

Kardeş şehir Erzurum’a başarılar diliyoruz.

Aydın ÇOBANOĞLU

acobanoglu@erzincangazetesi.com.tr

 

Bu haber toplam 889 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA