• İstanbul19 °C
  • Erzincan13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ŞENLİK VE FİNALLER İLE İLGİLİ ERZİNCAN BASIN TOPLANTISI
11 Temmuz 2008 Cuma 00:00

ŞENLİK VE FİNALLER İLE İLGİLİ ERZİNCAN BASIN TOPLANTISI

Her yıl İstanbul'da, Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası'yla başlayan şenliklerin bu yılki bölümüyle ilgili program, düzenlenen basın toplantısında kamuoyuna duyuruldu. Beyaz Saray Restaurant'ta

Her yıl İstanbul'da, Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası'yla başlayan şenliklerin bu yılki bölümüyle ilgili program, düzenlenen basın toplantısında kamuoyuna duyuruldu. Beyaz Saray Restaurant'ta düzenlenen basın toplantısına, Kemah Kaymakamı Eyüp Çalışır'ın yanı sıra, Kemah Belediye Başkanı Şükrü Balcı, İstanbul Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İhsan Payalan, ve Erzincan Kemahlılar Derneği Başkanı Mahmut Cantekin ile şenliğin düzenlenmesine katkı sağlayan kişi ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

 


 

Düzenlenen basın toplantısında İstanbul Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İhsan Payalan, gurbet ile sılanın buluştuğu Kemah şenliklerinin 12.'ncisini önümüzdeki hafta sonu büyük bir coşku ile gerçekleştirmeyi amaçladıklarını ifade etti. Payalan;"İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin birçok yerinde yaşayan Kemahlılar şenliklerimize katılmak üzere TCDD tarafından ayırtılan 4 özel vagon ile yola çıktı. Bu yıl şenliklerimize 5 bin davetlinin katılmasını bekliyoruz." dedi.

 

Kaybolmaya yüz tutan kimliğini Kemah'a yeniden kazandırmak için belediye olarak çaba gösterdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Şükrü Balcı ise yıllardır devam eden şenliklerin her yıl daha da büyüyerek süreceğinin altını çizerek tüm vatandaşları şenliklere davet etti.

 

Kemah Kaymakamı Eyüp Çalışır ise 12. Geleneksel Kemah Sultanmelik Tarih Kültür ve Spor Şenlikleri'nin tarihine değinerek; "İlki 1978 yılında İstanbul'da sadece Kemah köyleri arasında düzenlenen futbol turnuvası başlayan şenliklerde, 1997 yılından itibaren turnuva Erzincan'a taşınarak, gurbet ile sılanın buluşması sağlandı. Geçtiğimiz yıllardan itibaren ise şenlik havası ilçeye hizmet yarışına da dönüşerek, klasik şenlik havasından çıkıldı. Geçen yıl bir çok açılış ve temel atma töreni yapılmıştı. Bu yılda yine açılışlarımız devam edecek" şeklinde konuştu.

 

 

 

Bu haber toplam 593 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA