• İstanbul29 °C
  • Erzincan32 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sezer; Kemahlılardan Erdal Nasa Destek İstedi
24 Şubat 2009 Salı 00:00

Sezer; Kemahlılardan Erdal Nas'a Destek İstedi

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, Erzincan’da ilçe ve beldelere çeşitli ziyaretlerde bulunarak, seçmenlerden Belediye Başkan adaylarına destek istedi.Erzincan gezisinin son

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, Erzincan’da ilçe ve beldelere çeşitli ziyaretlerde bulunarak, seçmenlerden Belediye Başkan adaylarına destek istedi.

Erzincan gezisinin son gününde İstanbul Milletvekili Ayşe Jale Ağırbaş, Genel Başkan Yardımcısı Osman Kılıç ve İl Başkanı Hasan Çiçek ile birlikte Kemah’a gelen DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Partisinin Kemah Belediye Başkan Adayı Erdal Nas’a destek istedi.

Kemah Korutürk meydanında vatandaşlara seslendi.DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, “Erdal Nas ile bir yola çıktık, Kemah Belediye Başkan adayımız sürekli burada yaşamış sizlerin içinde bulunan ve Kemah’ın sorunlarını çok iyi bilen genç bir kardeşimiz.

Onunla birlikte Belediye Meclis Üyelerine baktığımız da da tüm Kemah’ı kucaklayacak, ayrımsız davranacak, Kemah sevdalısı, Türkiye sevdalısı bir ekip. Bu ekibe sizlerin destek vermesini istiyorum” dedi.

Son zamanlarda Türkiye’de ekonomi, eğitim ve sosyal konularla ilgili sıkıntılar yaşandığını, dış politikayla ilgili gelişmeleri doğruya çevirmek için atılacak adımlar konusunda yine sıkıntıların ortaya çıktığını belirten DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, “O sıkıntıları aşmakta bizim görevimiz. Hep birlikte millet olarak görevimiz.

Sıkıntıları aşabilmek için, gelişme kaydedebilmek için ülkenin milletin zenginleşmesini sağlayıp zenginlikte sosyal adaleti sağlayabilmek için Kemah’a, Erzincan’a, Türkiye’nin her yerine yatırımlar yapabilmek için bir ve bütün olmaya ihtiyacımız var.

Bu topraklarda yüzlerce yıldır her inançtan her kökenden insanımızla barış içerisinde birlikte yaşıyoruz. Ama son zamanlarda huzurumuzu, birliğimizi, barışımızı tehdit eden gelişmeler var. Hem sorunlarımızı aşmak, hem gelişmeyi sağlamak, hem mutlu yaşamak için birliğimizi korumak, geliştirmek Anadolu’da yüzlerce yıl yaptığımız gibi kardeşçe el ele gönül gönüle yaşamak durumundayız.

Alevisiyle, sünnisiyle, Kemahlısıyla, Erzincanlısıyla, Eskişehirlisiyle hep birlikte ayrımsız yaşamak durumundayız” şeklinde konuştu.

 


İNSANLAR KUTUPLAŞTIRILMAK İSTENİYOR

Türkiye de son zamanlarda insanlarımız kutuplaştırılmaya çalışılıyor diyen Sezer,”Milli değerlerimiz üzerinden, inançlarımız üzerinden Cumhuriyetimiz üzerinden bu yapılmaya çalışılıyor. Oysa bu değerlerin tümü bizim, dünyanın en derin halk kültürüne sahip bir milletiz.

Anadolu da öyle büyük ozanlar yetişti ki, o ozanların mısralarına baktığımızda da göreceğiz ki hiç bir millet bu kadar derin bir halk kültürüne sahip değil.

Bu zenginliğimizi ayrıştırmak için kullananlara meydan vermeyeceğiz, izin vermeyeceğiz, birbirimize sarılacağız. İnsanımızı kutuplaştırmaya çalışanlara inat DSP olarak biz o zengin kültürü, bu geniş yürekli Anadolu insanını her yönden kucaklayacak bir geniş çalışmayı başlattık” Şeklinde konuştu.

DSP Genel Başkanı Sezer, Kemah ilçesindeki ziyaretin ardından Geçit beldesine giderek burada da vatandaşlara hitap etti. Sezer daha sonra karayolu ile Tunceli’ye gitti.

Bu haber toplam 990 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA