• İstanbul24 °C
  • Erzincan22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sn.Erzincan Rektörünün Kemah Ziyareti
16 Kasım 2007 Cuma 00:00

Sn.Erzincan Rektörünün Kemah Ziyareti

Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Erdoğan BÜYÜKKASAP’tan Kemah Ziyareti… İlçemizde, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne tahsisli bulunan ve öğrenci azlığı
Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Erdoğan BÜYÜKKASAP’tan

 Kemah Ziyareti… 

İlçemizde, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne tahsisli bulunan ve öğrenci azlığı nedeniyle kapatılan Kemah İmam-Hatip Lisesinin bina ve arazisi Meslek Yüksek Okulu olarak kullanılmak üzere Maliye Bakanlığınca Erzincan Üniversitesine tahsisi yapılan binaları görmek ve incelemelerde bulunmak üzere, Rektörümüz Prof.Dr.Sayın Erdoğan BÜYÜKKASAP, Erzincan Üniversitesi Genel Sekreteri ve Sağlık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr. Sayın A. Ercan EKİCİ, Doç.Dr. Sayın Adem BAŞIBÜYÜK ve Kemah Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğüne ataması yapılan Yrd.Doç.Dr. Hüseyin BULUT ilçemize geldiler.

 

Sultan Melik Türbesinde misafirlerimizi karşılayan Kaymakamımız Sayın Eyup ÇALIŞIR ile birlikte ilk olarak Meslek Yüksek Okuluna tahsisi yapılan ve halihazırda YİBO’nun eğitim öğrenimini sürdürdüğü okulun derslik ve lojmanlarını gezdikten sonra, İlçe merkezindeki Yatılı İlköğretim Bölge Okulunun kendi binalarını ve saygıdeğer işadamımız Mehmet TORUN’un yapımını üstlendiği pansiyon binasını gezen heyetle, burasının tahsis değişikliği yapılmak suretiyle Yüksek Okula kazandırılmasının İlçemize Sosyal, Sportif, Kültürel ve ekonomik kazanımlar bakımından daha faydalı olacağı, eğitim gören öğrencilerimizin İlçe merkezindeki imkan ve bazı aktiviteler ile yakınında bulunan futbol sahasının sportif faaliyetlerde kullanılabileceği konusunda görüş birliğine varıldı.

 

Ayrıca söz konusu alanın genişlemeye müsait olması ileriki yıllarda ihtiyaç duyulması halinde başka bölümlerinde açılmasına olanak sağlayacağı düşünülerek binaların tahsislerinin değiştirilmesi çalışmalarına hemen başlandı.

Meslek Yüksek Okulunun İlçemizde kurulması çalışmaları ile ilgili olarak en başından beri desteklerini hiç esirgemeyen, her aşamada alakadar olup yol gösteren Erzincan Üniversitesi Rektörümüz Prof.Dr. Sayın Erdoğan BÜYÜKKASAP ve beraberindeki heyete şahsım ve ilçem adına teşekkür eder saygılar sunarım.

 

Kaynak :

www.kemah.gov.tr

Bu haber toplam 894 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA