• İstanbul16 °C
  • Erzincan27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SP Kemah Belediye Başkan Adayı Nihat Payalan
21 Şubat 2014 Cuma 08:48

SP Kemah Belediye Başkan Adayı Nihat Payalan

SP Kemah Belediye Başkan Adayı Nihat Payalan

Saadet Partisi (SP) Kemah Belediye Başkan Adayı Nihat Payalan oldu. 1983 yılından buyana Kemah İlçesinde yaşayan Nihat Payalan, 2006 yılından beri de SP Kemah İlçe Başkanlığı görevinde bulunuyordu.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Saadet Partisi Kemah Belediye Başkan Adayı olan Nihat Payalan, “Kemah için tek çare Milli Görüş” sloganıyla seçim çalışmalarının startını verdi.

Bazı siyasi partilerin Kemah’a üvey evlat muamelesi yaparak, Kemah’ın havasını solumayan, derdiyle dertlenmeyen tepeden inme adayları halkın karşısına çıkardığını belirten Nihat Payalan, artık Kemah’ı Kemahlıların yönetme zamanın geldiğini ifade etti.

Kemah için tek çarenin Milli Görüş olduğuna vurgu yapan Payalan, “Milli Görüş Belediyeciliğin öncüsü, güçlü ve bağımsız bir Türkiye’nin teminatıdır. Tüm Kemahlıların birlik ve beraberlik içerisinde, gönül birliğiyle, sen ben kavgasından uzak olacağı, yaşanabilir bir Kemah için 30 Mart tarihi bir fırsattır.

Bu mukaddes göreve rabbim izin verdi talip olduk. Bizim başkaları gibi makam ve mevki gibi bir derdimiz yoktur, bizim tek gayemiz milletimize hizmet etmek ve rabbimizin rızasını kazanmaktır” dedi.

Kemah’ı Saadet Partisi belediyeciliğiyle buluşturmak için var güçleriyle çalışacaklarını belirten SP Kemah Belediye Başkan Adayı Nihat Payalan, “Cenab-ı Allah’ın izni, hemşehrilerimin de destekleriyle, Sancak Şehri Kemahımızı Milli Görüş belediyeciliğiyle buluşturacağız. Allah nasip eder, hemşehrilerimde teveccüh gösterirse, ilk işimiz belediye kapısına ‘Rüşvet alanda verende melundur’ tabelasını asıp, kılı kırk yararak, Hakkı üstün tutarak, kimseyi kırmadan, hiçbir ayrım yapmadan Milli Görüş belediyeciliğini Sancak Şehri Kemah’ta göstereceğiz. Bizim inancımız, Halka hizmet, Hakka hizmettir. Saadet gelecek, Kemah gülecek. Yüce rabbim çıktığımız bu yolda yar ve yardımcımız olsun. Zafer inananlarındır ve zafer çok yakındır” dedi.

Saadet Partisi Kemah Belediye Başkan Adayı Nihat Payalan, 21 Eylül 1957 yılında Kemah’ın Bozoğlak köyünde doğdu. İlkokulu Bozoğlak köyünde bitirdikten sonra, 1969 yılında İstanbul’a gitti ve 1981 yılında tekrar köyüne döndü.

1983 yılında girdiği imtihandan başarılı bir sonuç alarak, Kemah Necatibey İlkokulunda yardımcı hizmetli olarak işe başladı ve bu arada Ortaokulu dışarıdan bitirdi.

Milli Görüş’ün Lideri merhum Necmettin Erbakan’ın ağır sanayi hamlesi sözünün rehberliğiyle, o yıllarda kurduğu ve halen devam ettiği, küçük çaplı odun kesme hızar atölyesi ile Kemah ve köylerine hizmet etmekte.

2006 yılında Necatibey İlköğretim okulundan emekli oldu.

Emekli olmasının hemen akabinde Saadet Partisi (SP) Kemah İlçe Başkanlığına seçildi ve 8 yıldır İlçe Başkanı olarak görev yapmakta.

Saadet Partisi Kemah Belediye Başkan Adayı Nihat Payalan evli ve 3 çocuk babası.

Kaynak: Erzincanlılarınsesi.com

 

Bu haber toplam 2071 defa okunmuştur
YORUMLAR
nihat kardeşim
bayram koçyiğit
allah çıkdığın yolda seni utandırmasın su aktığı yatağinda geçde olsa bir gün yine akarmış
21 Şubat 2014 Cuma 21:11
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA