• İstanbul24 °C
  • Erzincan22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şükrü Ünal'ın Kaleminden Dostluğa Adanmış Yıllar
17 Temmuz 2013 Çarşamba 12:41

Şükrü Ünal'ın Kaleminden Dostluğa Adanmış Yıllar

Şükrü Ünal'ın Kaleminden Dostluğa Adanmış Yıllar

İstanbul’da yaşayan Kemahlıların birlik beraberliğini sağlamak ve gençleri tanıştırıp kaynaştırmak için 1978 yılında temeli atılan Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası tarihi, Şükrü Ünal tarafından bir kitapta toplandı.

Kemah Turnuvası Kurucu Başkanı Şükrü Ünal, “Dostluğa Adanmış Yıllar” isimli kitabında, Kemah Turnuvası’nın kuruluş sürecini ve bugünlere gelişini kendine has üslubuyla anlatırken, Turnuvanın kuruluşundan bugüne kadarki tüm gelişmeleri ve fotoğrafları yer alıyor.

“Kemah Gençliği Türk Sporunun Hizmetinde” sloganıyla kurulan ve 36 yılı geride bırakan Turnuva’nın hiçbir yerde yayınlanmayan perde arkası gelişmelerinin de yer aldığı kitapta, Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin çeşitli etkinlik fotoğrafları da bulunuyor.

366 sayfadan oluşan “Dostluğa Adanmış Yıllar” isimli kitap, geçmişten geleceğe ışık tutarken, Turnuva tarihinin kaleme alındığı en ciddi yayın olma özelliğini de taşıyor.

Kemah Turnuvası Kurucu Başkanı Şükrü Ünal, Kemah Turnuvası tarihini tüm detaylarıyla anlattığı “Dostluğa Adanmış Yıllar” isimli kitabını, Fatih’te bulunan Erzincan Kültür Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısıyla tanıttı.

Eskibağlar Köyü Dernek Başkanı Ali Rıza Bozpınar ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Şükrü Ünal, konuşmasına büyük heyecan yaşadığını ve duygularını anlatmaya kelimelerin yetmeyeceğini belirterek başladı.

Hayıtında hiç unutamadığı ve çok heyecan ve sevinç yaşadığı 3 anısı olduğunu ifade eden Şükrü Ünal, “Çocukluğumda annemin bana ayakkabı aldığı günü, Federasyondan Turnuvaya ilk kez hakem aldığım günü ve kitabımı tanıtmak amacıyla sizlerin karşısına çıktığım bugün hayatımın en mutlu ve sevinçli günüdür” dedi.

Oldukça duygulu olan ve zaman zaman gözyaşlarına hakim olamayan Şükrü Ünal, “Derneğimizin eski Başkanı ve şuan Kemah Belediye Başkanı olan Hüsamettin Şanal’ın ‘Kemah Turnuvası tarihiyle ilgili bir kitap yaz’ demesi üzerine bu kitabı yazmaya karar verdim. 36 yılını geride bırakan ve Kemahlıların bir tutkusu haline gelen Kemah Turnuvası ile ilgili bir kitap yazmak bana nasip olduğu için büyük mutluluk yaşıyorum. Bu Turnuvayla ilgili yazılmış ilk eser, inanıyorum ki önümüzdeki yıllarda bu kitaptan da yararlanılarak daha kapsamlı kitaplar çıkartılır” dedi.

“Dostluğa Adanmış Yıllar” isimli kitaba www.sukruunal.com adresinden ulaşabilirsinizi.

Haber: Mehmet Aydoğmuş
Kaynak:www.erzincanlilarinsesi.com
 
Bu haber toplam 1820 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA