• İstanbul20 °C
  • Erzincan14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sultan Melik Festivali Coşkusu
05 Temmuz 2011 Salı 00:00

Sultan Melik Festivali Coşkusu

SULTAN MELİKKÜLTÜR VE SPOR FESTİVALİ“Sancak Şehir” kültürünü yaşadığı ve yaşattığı coşkulu bir festivalle gurbette yaşayan Kemahlıları ve birbirinden değerli konuklarını misafir

SULTAN MELİK

KÜLTÜR VE SPOR FESTİVALİ

“Sancak Şehir” kültürünü yaşadığı ve yaşattığı coşkulu bir festivalle gurbette yaşayan Kemahlıları ve birbirinden değerli konuklarını misafir etti. Selçukluların açık hava müzesi konumunda olan Kemah’ta, festival Sultan Melik Kümbetleri’nde edilen dualarla başladı. Tarihi Gülabibey Camii çevresinde kurulan, stantlarla geleneklerimiz yaşatıldı. Dostluğun, kardeşliğin timsali Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası’nın 34. Yıl final mücadeleleri oynandı. Kemah Tarihine ışık tutan Çanakkale'de Kemahlı Kahrmanlar konferansı düzenlendi.Sultan Melik Kültür ve Spor Festivaline, Erzincan Valimiz Sayın Abdulkadir Demir, Erzincan Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Hasan İşcan, Kardeş ilçemiz Üsküdar’ın değerli Başkan Yardımcımız Hasan Ekmen ve İBB Meclis Üyesi Şahin Avşar katıldılar. 


“Sancak Şehir” kültürünü yaşadığı ve yaşattığı standları tek tek gezen konuklarımıza yöresel ürünlerimiz ikram edildi. Kardere Bakır İşlemeleri Standında Erzincan Valimiz Sayın Abdulkadir Demir’e, değerli iş adamımız Next- Next Star Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erol Yüksel, el emeği göz nuru bakır işleme hediye etti.


Sultan Melik Kültür ve Spor Festivalimize ve Kemahımıza büyük katkılar sunan Kardeş ilçemiz Üsküdar’ın değerli Başkanı Mustafa Kara’nın selamlarını bize getiren ve onu temsil eden Başkan Yardımcısı Hasan Ekmen; “ Kemahlılar, Başkanımız Hüsamettin Bey’le birlikte Sancak Şehre yakışır bir festivalle bizi karşıladılar. Kemah’ta kendimi evimde gibi hissettim. Biz iki Sancak Şehir iyi ki kardeş olmuşuz.” dedi.   

 


Festivalde çocuklarımızda unutulmadı, çeşitli etkinliklerle ve fayton gezileriyle gönüllerince eğlendiler. Başkan Şanal; “ Sancak Şehrimiz, yerel değerlerine sahip çıkıyor, gelişiyor, tanıtılıyor, tanınıyor. Kısacası tarih, kültür ve spor şehri olmak için var gücüyle çalışıyor.” dedi.Kaynak: www.kemah.bel.tr

 

Bu haber toplam 1161 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA