• İstanbul24 °C
  • Erzincan21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sultan Melilk Şenlikleri Açılış Programı
11 Temmuz 2008 Cuma 00:00

Sultan Melilk Şenlikleri Açılış Programı

12.Geleneksel Kemah Sultanmelik Tarih Kültür ve Spor şenlikleri büyük katılım ve coşkuyla Kemah ve Erzincan’da yapıldı.Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın da katıldığı şenlikler

12.Geleneksel Kemah Sultanmelik Tarih Kültür ve Spor şenlikleri büyük katılım ve coşkuyla Kemah ve Erzincan’da yapıldı.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın da katıldığı şenlikler Sultanmelik’te yapılan kahvaltıyla başladı ve Erzincan’da oynanan Kemah Turnuvası 2008 sezonu final maçıyla sonuçlandı.

İhsan Payalan Kemahlılar Dernek Başkanı

Kemah Kaymakamlığı, Kemah Belediyesi ve İstanbul Kemahlılar Derneğinin birlikte düzenlediği şenliklerin açılış konuşmasını yapan Kemahlılar Dernek Başkanı İhsan Payalan, “Gurbet ile sılayı buluşturan şenliklerimizin 12.sini büyük coşkuyla yapmanın onurunu gururunu yaşıyoruz. Bugün İstanbul'da yaşayan 150 bini aşan Kemahlılar, büyük bir aile olarak asırlara meydan okuyan Kemah kalesinin mağrur burçları kadar onurlu ve başları dimdik dostluk mücadelesi vermektedir.

31 yıl önce temeli atılan Turnuvamız, 12 yıldır bizlerin burada buluşmasını, köyünü hiç görmemiş gençlerimizin köyünü görmesini sağlamıştır. Turnuvamızda bugüne kadar görev yapan tüm hemşehrilerimize minnet borçluyuz.

İlçemize, ilimize ve ülkemize büyük hizmetleri olan, her zaman bizim yanımızda olarak gücümüze güç katan Bakanımız Sayın Binali Yıldırım başta olmak üzere, Valimize, Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve Hürriyet trenini Kemah organizasyonuna dahil eden TCDD Genel Müdürü Sayın Süleyman karaman’a teşekkür ediyorum” dedi.

Binali Yıldırım Ulaştırma Bakanı

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da yaptığı konuşmasında, "Bugün gurbet ile sılayı buluşturan şenlikte, gençliğimizin, çocukluğumuzun geçtiği bu topraklarda hemşerilerimizle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İstanbul'da bulunan Kemahlı hemşerilerimizin 31 yıl önce başlattığı turnuva büyük bir heyecan ve coşkuyla her yıl tekrarlanıyor, katkısı bulunan tüm hemşehrilerimi kutluyorum.

Memleketimizin yaşanabilir hale gelmesi için yol, su, okul, sağılık hizmetleri lazım. Doğudan batıya göçü durdurmak için hükümetimiz cumhuriyet tarihinin en önemli projesi KÖYDES'i başlattı. Bugün Erzincan'ın bütün köylerinin yolu, içme suyu ve enerji hatları var. Bu yıl köylerimizin elektrik alt yapısı için KÖYDES projesine 1 katrilyon kaynak ayrıldı.

Bizim hükümet olarak tek bir gündemimiz var. Bu topraklarda büyümüş bir hemşeriniz olarak tek bir derdimiz var; oda milletimize hizmet etmek, çünkü bu yoksulluğu, bu çaresizliği yaşayanlardan birisiyim. Buralarda yaşayan, buraları terk etmeyenlerin en iyi şekilde yaşamları için hizmet etmek bizim boynumuzun borcudur" dedi.

Konuşmaların ardından Kemahlılar Derneği tarafından, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve sponsorlar, Erol Yüksel (Next&NextStar), Mustafa Kaçmaz (Mutlusan AŞ.), Salim Mutlutürk (Mutlutürk İnşaat), Ayhan Yenigün (Yenigün Aydınlatma) plaket verildi.

İhsan Payalan - Binali Yıldırım

Erol Yüksel (Next Next Star) Binali Yıldırım Ulaştırma Bakanı 

Mustafa Kaçmaz ( Mutlusan Elk.) Binali Yıldırım Ulaştırma Bakanı

Salim Mutlutürk ( Mutlutürk İnşaat) Binali Yıldırım Ulaştırma Bakanı

Ayhan Yenigün ( Yenigün Aydınlatma ) Binali Yıldırım Ulaştırma Bakanı

Hamit Erim ( Cevdet Kolat Vakfı Bşk.) Binali Yıldırım Ulaştırma Bakanı

 

Erdoğan Büyükkasap Erzincan Ünv.Rekötürü Ali Güngör Erzincan Valisi

Binali Yıldırım Ulaştırma Bakanı Ertuğrul Özkök Hürriyet Gazetesi Yazarı

 

Şenliklere; Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Erzincan Valisi Ali Güngör, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap, Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, Hakkari Vali Yardımcısı Ali Hamza Pehlivan, Telekom Erzincan İl Müdürü Timur Sevim, TEDAŞ Erzincan İl Müdürü Mustafa Taşdemir, Kemaliye Belediye Başkanı Mustafa Haznedar, İliç Belediye Başkanı Ramazan Buran, Refahiye belediye Başkanı Vezir Duman, Üzümlü Belediye Başkanı Ensari Sürücü, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, ERSİAD Başkan Vekili Mehmet Koçyiğit, Erzincanspor Asbaşkanı Mustafa Kaçmaz, köy Dernek Başkanları ve Kemahlılar katıldı.


Bu haber toplam 736 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA