• İstanbul28 °C
  • Erzincan29 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tan Köyü Derneği 50.Yılını Kutladı
05 Mayıs 2014 Pazartesi 10:58

Tan Köyü Derneği 50.Yılını Kutladı

Tan Köyü Derneği 50.Yılını Kutladı

Tan Köyü Derneğinin 50.Yıl Kuruluş Programını 27 Nisan 2014 Pazar günü saat: 18.30'da Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Programa fuaye alanındaki ikramın ardından başladı. Sunuculuğunu Fikri Adıbelli ve Halil Adıbelli'nin yaptığı, Yönetim Kurulunun yaklaşık 2,5 aylık hummamlı çalışmasıyla Tan köyünden İstanbul'a gurbet hayatı yıllarından başlayarak kuruluş sürecinden günümüze derneği, dernek faaliyetlerini anlatmaya ve tarihe gidip yad etmeye çalışıldı.

Açılışın ardından Fikri Adıbelli'nin "Yegen Nerdesin" isimli şiiri duygusal seslendirmesi ile misafirleri adeta memlekete götürdü.Ali Nail Sarı'nı Kuran-ı Kerim Tilavetinden sonra Dernek ve Vakıf Başkanı İbrahim Özkan günün anlam ve önemine binaen konuşmasını yaptı ardından Kurucu üye Mehmet Remzi  Özkara bir konuşma yaptı.

Gecede protokol konuşmaları bölümünde geceye katılarak  onurlandıran Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen anlamlı bir konuşma yaparken, yine değerli konuklardan Kemahlılar Derneği Başkanı Şerafettin Ulutürk, Erzincan Kemahlılar Derneği Başkanı Mahmut Cantürk, Eski Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal birer konuşma yaptılar.Programa Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Kemah Köyleri Dernek Başkanları ve Yönetim Kurulları ve çok sayıda STK temsilcileri katılm gösterdiler.

Programa 50.Yıl Kuruluş slaytının ardından, Kurucu üyeler, Dernek-Vakıf Başkanları ve Komisyon Başkanlarından ahirete irtihal edenlerinin yakınlarına hizmetlerinden dolayı 50.Yıla özel şükran plaketi takdim edildi.Ahmet Özkurt yönetiminde Tan Köyü halk oyunları ekibinin yaptığı foklör gösterisi katılımcılardan büyük beğeni toplarken, geçmiş büyüklerin görüntülerini sunulan 2.slaytda adeta duygu seli yaşandı.Slaytın ardından türkü şöleninde sanatçılar Şinasi Can ve Ahmet Ece'nin seslendirdikleri türkülerle geceye renk kattılar.Program boyunca çocuklar başka bir salonda palyoçaların hazırladıkları oyunlarla neşeli vakit geçirdiler. 50.yıl anısına çıkışta Tan köylülerine ve misafirlere hediye dağıtıldı.Program davul zurna çekilen halaylarla sona erdi.

Kaynak: www.tankoyu.org.tr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2745 defa okunmuştur
YORUMLAR
TEBRİK
M.ÖZKAN
.ADININ BÜYÜKLÜGÜNE . YAKIŞIR .BİR . KUTLAMA OLMUŞTUR . EMEGİ GEÇENLERE . TEŞEKKÜRLER
21 Mayıs 2014 Çarşamba 12:13
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA