• İstanbul28 °C
  • Erzincan29 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TBMM’nden, EKEV’E “ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ”
11 Haziran 2008 Çarşamba 00:00

TBMM’nden, EKEV’E “ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ”

TBMM’nden, EKEV’E “ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ” Kısa adı EKEV olan Erzincan Kültür Eğitim Vakfı, TBMM Başkanlık Divanı tarafından “Üstün Hizmet Ödülü”ne layık görüldü.TBMM

TBMM’nden, EKEV’E “ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ”

 

Kısa adı EKEV olan Erzincan Kültür Eğitim Vakfı, TBMM Başkanlık Divanı tarafından “Üstün Hizmet Ödülü”ne layık görüldü.

TBMM Başkanı Köksal Toptan Başkanlığında toplanan TBMM Başkanlık Divanının aldığı kararla EKEV’in de aralarında bulunduğu 71 kurum ve kişiye Üstün Hizmet Ödülü verilmesi kararlaştırıldı.

TBMM Başkanlık Divanı toplantısında, TBMM Onur Ödülünün ise Tarihçi Prof. Dr. Halil İnalcık'a verilmesi kararı alındı.

TBMM Üstün Hizmet Ödülüne layık görülen Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) Başkanı Sadık Ağca, sedatsevim.com’a yaptığı açıklamada, bu büyük onurun tüm Erzincanlılara ait olduğunu belirterek, “TBMM tarafından böylesine onurlu bir ödüle layık görülmemiz bizleri çok mutlu etti. En büyük yatırımın eğitime yapılan yatırım olduğu inancıyla hemşehrilerimizin desteğiyle gençlerimizin eğitimine katkı sunuyoruz. 50’lerde olan burs sayısını bugün yaklaşık 1.500’e çıkardık ve bu onurlu ödüle layık görüldük. Başta her zaman yanımızda olan Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, İşadamı hemşehrilerimize ve bu ödüle bizleri layık gören TBMM başkanlık Divanına tüm Mütevelli Heyeti arkadaşlarım adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

TBMM Başkanlık Divanı tarafından Üstün Hizmet Ödülüne layık görülen kurumlar

 

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Keçici Eğitim Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı, Kimse Yok Mu Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı.

 

TBMM Başkanlık Divanı tarafından  Üstün Hizmet Ödülü verilecek kişiler

 

Yusuf Baysal (Adana), Necati Kurmel (Adana), Dursun Orhan Ağaçlı (Aksaray), Feyzi Halıcı (Ankara), Faik Güngör (Ankara), Ayhan Sümer (Ankara), Mustafa Sak (Antalya), Nuri Vatan (Ardahan), Mehmet Hakkı Yercan (Balıkesir), İnci Bankoğlu (Bartın), İsmail Eren (Bitlis), Ahmet Baysal (Bolu), Cevat Sayılı ve Mehmet Uzal (Burdur), Fernur Sözen (Çanakkale), Nurten Öztürk (Çanakkale), Abdulhaluk Mehmet Çay (Çorum), Ömer Derindere (Çorum), Kadir Kameroğlu (Denizli), Mustafa Kaynak (Denizli), Sevim Yenice (Edirne), Fehmi Çetinkaya (Elazığ), Mithat Turgutcan (Erzurum), Mehmet Maruf Marufoğlu (Gaziantep), Ali Özcan Alevli (Gaziantep), Hüseyin Hüsnü Tekışık (Giresun), Enver Yücel (Giresun), Recep Atakaş (Hatay), Mehmet Selim Kara (Hatay), Ali Parim (Iğdır), Mustafa Gürkan (Isparta), Hasan Zühtü Şenyuva (İstanbul), Yavuz Bülent Bakiler (İstanbul), Şükrü Sürmen (İstanbul), Yücel Çakmaklı (İstanbul), Prof. Dr. Mehmet Fuat Sezgin (İstanbul), Adil Erdem Bayazıt (İstanbul), Halit Narin (İstanbul), Prof. Dr. Nevzat Kor (İstanbul), Turan Yazgan (İstanbul), Prof. Dr. Orhan Türkdoğan (İzmir), Ashabil Tanrıverdi (Kahramanmaraş), Mutullah Yolbulan (Karabük), Sami Özdağ (Karaman), Resul Yıldız (Kars), Dr. Mehmet Salih Osmanoğlu (Kastamonu), Prof. Dr. Saime İnal Savi (Kastamonu), Ali Rıza Özderici (Kayseri), Mehmet Orhan Sanlı (Kilis), Atalay Şahinoğlu (Kocaeli), Faik İçil (Konya), Ali Akkanat (Konya), Ahmet Keleşoğlu (Konya), Abdülkadir Eriş (Malatya), Ahmet Tarık Almış (Manisa), Mehmet Edip Yüksel (Mardin), Semiha Altunkan (Muğla), Ethem Ruhi Üngör (Niğde), Faruk İhsan İshakoğlu (Rize), Tahsin Usta (Rize), Mehmet Öngel (Samsun), Ahmet Ayık (Sivas), Müjgan Kalelioğlu (Tekirdağ), Cemalettin ve Şerafettin Dinçer (Tokat), Arslan Zeki Demirci (Zonguldak), Ülkü ve Ahmet Durusuy (Zonguldak) ve Zeki Yurtbay (Zonguldak).

 

Haber Kaynak : www.sedatsevim.com

 

Bu haber toplam 1172 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA