• İstanbul17 °C
  • Erzincan11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TOKİ Kemaha konut yapacak
17 Nisan 2011 Pazar 00:00

TOKİ Kemah'a konut yapacak

Kemah'taToplu Konut İdaresi (TOKİ) ile yapılan ortak çalışmalar sonucu yeni yaşam alanları oluşturulacak.Kemah’ın daha yaşanır ve daha modern bir ilçe kimliğine kavuşması için çalışmalar

Kemah'taToplu Konut İdaresi (TOKİ) ile yapılan ortak çalışmalar sonucu yeni yaşam alanları oluşturulacak.

Kemah’ın daha yaşanır ve daha modern bir ilçe kimliğine kavuşması için çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, bu çalışmaları konut alanında da gerçekleştireceklerini belirtti.

 

Erzincan’ın merkezde dahil olmak üzere bütün ilçelerinde TOKİ tarafından konutlar yapıldığını sadece Kemah ilçesinde böyle bir çalışmanın olmadığını ifade eden Başkan Şanal, ilçenin alt kısmında bulunan 40 dönümlük araziye, baraj gölü manzaralı 2 tip konutların yapılması için girişimlerde bulunduklarını belirtti.

 

Kemah halkının projeye gereken desteği vererek bu konutlardan almasını isteyen Şanal, "9 ilçemizde maalesef TOKİ konutları olmayan tek ilçemiz Kemah ilçemiz. Bu da bizi çok üzüyor. Bu anlamda diğer ilçelerimiz bırakın birinci etabı, 2. ve 3. etap konutları yapmak üzere harekete geçtiler. İlçemizin de konut sorunu hat safhada, Kemah yerleşim ve coğrafi yapı itibariyle kalenin ön tarafına sıkışmış bir vaziyette. Bu da ilçemizin büyümesini de engelliyor." dedi.

 

Yakında gerçekleşecek 2 adet HES projesi olduğunu kaydeden Şanal, "Eriç Barajı sistem itibariyle örnek bir baraj olacaktır. Barajın gelmesi ile birlikte hale hazırda bulunan 10 mahallesinden 3 mahallemizi götürecektir. Bu mahalleler tamamen sular altında kalacaktır. Bu TOKİ alanı yapacağımız alan tamamen baraj gölü manzaralı olacaktır. Bu alana 160 konutumuzu yapmayı hedefliyoruz. Şuanda vatandaşlar bankaya paralarını yatırıyor. Tüm halkımızın buna ilgi göstermesini bekliyoruz. Kemah gibi tarihi ve doğal güzelliklerle bezenmiş açık müze olan bu ilçemize herkesi davet ediyorum. Gerekli katılım paylarını yatırarak TOKİ’ye kavuşmalarını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Yapılacak konutların tipleri ve özellikleri hakkında da bilgi veren Başkan Şanal, “Bu alana 9 blok düşünüyoruz. Bunlardan 3 bloğumuz 3+1 olacak, diğer 6 blokta 2+1 olacak. Yani 2+1 olan konutlarımız daha makul olacak. Bu blokların 6 bin TL girişi olacaktır. Aylık 380 TL ödeyerek, kira öder gibi vatandaşlarımız ev sahibi olacaktır. 3+1 için 10 bin TL ön ödeme yapılacak ve 650 taksitle ev sahibi olacaklardır.” diye konuştu.

 

Yapılacak konutlara kiracı garantisi veren Başkan Şanal, "ilçemizde hali hazırda 30–40 kamu personeli konut yok diye Erzincan merkeze gidiyorlar. Bu konutlar ile birlikte onların da konut sorununu gidermiş olacağız. Evlerini değiştirmeyi düşünen insanlarımız vardır. 100 kişilik potansiyelimiz hazır, 162 dairemizi de köylerden de ciddi talepler var ve bu sefer bu sorunu çözeceğimize inanıyoruz. Konutlar Kemah evleri modelinde yapılacaktır. Modern bir yaşam alanı oluşturacağız. İlçeden kopmadan bir alanı hayata geçirmiş olacağız. Baraj gölü manzaraları yeni yaşanabilir, tüm sosyal alanlara sahip bir konut alanına kavuşacaktır hemşehrilerimiz.” açıklamasında bulundu.

 

Kaynak:  www.erzincangazetesi.com.tr


2+1 konutlar 87 m2 olup 6000 TL başvuru bedelini Kemah Ziraat Bankasına kendiniz veya vekalet vereceğiniz bir kişi yatırması yeterli olacaktır.

3+1 konutlar 107 m2 olup 10000 TL başvuru bedelini Kemah Ziraat Bankasına kendiniz veya vekalet vereceğiniz bir kişinin yatırması yeterli olacaktır.

İrtibat: 0446 511 20 06

  

Bu haber toplam 1383 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA